Zlatý retrívr zachránil nevinné kotě. Poté jej přinesl domů a od té doby se už o něj nepřestal starat

Ne všichni hrdinové umějí létat, nosí uniformy, nebo jsou lidé. Někteří hrdinové mohou mít podobu neobyčejně obyčejného zlatého retrívra.

i Zdroj fotografie: Stocksnap
                   

Je obecně známo, že zvířata jsou nevinná stvoření s čistou duší, která by nikdy nikomu naschvál neublížila. To se ale bohužel nedá říct o lidech. Lidskou bezohlednost v tomto případě odneslo malinké kotě. Bylo jen tak pohozeno u silnice a ponecháno ne moc pěknému osudu. Naštěstí si ale nemusíme domýšlet, co by se s kotětem stalo, jelikož mu spásu přinesl zlatý retrívr. Zachránil tak jeden mladý život.

Kotěte se někdo rozhodl zbavit

Můžeme se sice zamýšlet, co dovede člověka k tomu, aby se dopustil podobného činu, ale nejspíš to nikdy nepochopíme. Možností je spoustu. Kotě mohlo být nevhodný dárek nebo bylo novorozené a majitel už neměl kapacity se o jedno další postarat. Ať už to ale bylo jakkoliv, tyto všechny situace se neřeší takto barbarsky. Protože kotě je živý tvor, nikoliv žádný odpad (který mimochodem také nemůžeme pohodit jen tak někde).

iZdroj fotografie: Pexels

Pro tyto případy máme útulky a při nejhorším sociální sítě, které vlastní takové množství lidí, že by se pro koťátko určitě sladký domov brzy našel. Ale někteří lidé si těchto možností, ať už úmyslně nebo ne, holt občas nejsou vědomi. A to je případ i toho našeho konkrétního. Toto kotě bylo pohozeno u silnice v takovém stavu, že by se musel stát zázrak, aby mohlo přežít.

Retrívr se stal zvířecím hrdinou

Ale zázraky se občas dějí a tento přišel v podobě zlatého retrívra. Malého kotěte si všiml a téměř bez váhání se rozhodl mu pomoci. Dal na své instinkty. Ty mu jasně řekly, že pokud má kočičku skutečně zachránit, musí ji dovést k lidem, kteří jí pomohou. Podle psa byla nejlepší volba jeho vlastní domov, kde na ni bude moci dohlížet. Nabral ji mezi zuby a odnesl. Je zajímavé, že přesně věděl, jaký stisk má použít, aby ji udržel a zároveň jí neubližoval.

iZdroj fotografie: Stocksnap

Když se dopravili domů, tak byl majitel zprvu překvapen, ale okamžitě se jal kotě nakrmit. Dle jeho reakcí můžeme vidět, že mělo skutečně žízeň. I přesto, že už bylo kotě v bezpečí, pejsek neztratil zájem. Rozhodl se mu dělat ochránce a přítele, což můžete vidět na jejich společném videu, kdy drží drobečka v bezpečí mezi packami. Tohle je důkaz, že nezáleží na tom, jak vypadáme a zda jsme stejní, ale na tom, co máme v srdci.

Zdroj: The Info

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla