Zlatý retrívr načapal zloděje v garáži. Místo aby ho vyplašil, tak se s ním ale začal mazlit

Neznámý pachatel si vyhlédl drahé elektrické kolo, které chtěl z garáže ukrást. Jenže ho při tom načapal zlatý retrívr. Pak ale události nabraly docela nečekaný směr.

zlatý retrívr i Zdroj fotografie: iStock
                   

Z některých domácích mazlíčků se hlídač nikdy nestane. Přesvědčil se o tom i páníček zlatého retrívra ze západoamerického města San Diego. Do jeho garáže se vloupal neznámý muž v baseballové čepici, aby ukradl elektrické kolo v přepočtu za zhruba 30 tisíc korun. Na záběrech z bezpečnostních kamer, které zveřejnila tamní policie, je vidět, jak pes vběhl do garáže před tím, než se zloděj chystal s lupem odjet. Jenže pak se stalo něco nečekaného.

Retrívr se spřátelil se zlodějem

Chlupáč, který cizího člověka ve svém domově 3. srpna načapal, se nezachoval jako hlídací pes. Namísto toho, aby na zloděje začal alespoň hrozivě štěkat a vrčet, dokud nezburcuje majitele domu, ho v podstatě přivítal s radostným vrtěním ocásku a spřátelil se s ním. Ani neznámý pachatel nereagoval jako ostřílený kriminálník, který by se svým lupem co nejrychleji zmizel.

Dokonce odložil kradené kolo, aby mohl chlupáče pořádně pohladit, a spustil na něj nadšeným hlasem. „Ahoj, kamaráde. Jsi ten nejúžasnější pes, jakého jsem kdy poznal,“ mazlil se zloděj se zlatým retrívrem. Náklonnost obou aktérů videa, které zveřejnila policie, byla oboustranná. Pejsek se domáhal pozornosti a neznámý muž mu ji dopřál, jako kdyby byl jeho milující majitel.

Páníček by neměl nechávat otevřenou garáž

Spokojený pes si zájem nového kamaráda zjevně užíval a liboval si v tom, jak se mu věnuje. „Taky tě mám rád. Jsi zlatíčko,“ pokračoval zloděj kol a šimral při tom zlatého retrívra na bříšku. Poněkud komicky zapůsobila rada, kterou během mazlení zloděj psovi dal. „Kde máš páníčka?“ zeptal se totiž chlupáče a vzápětí dodal: „Tvůj páníček by neměl nechávat otevřenou garáž.“

Pes vzrušeně vrtěl ocasem a olízl neznámému pachateli tvář. Za to se mu dostalo ještě několika pohlazení před tím, než se pachatel vydal i s kradeným kolem pryč, a natěšený chlupáč se za ním díval. Po zloději policie v San Diegu zatím marně pátrá. Doufá, že ho dopadne díky tomu, že kolo je poměrně specifické. „Tohle není obyčejné kolo, je výrazné, má čepičky 8-ball na ventilcích pneumatik, logo 8-ball na rámu a rám zadního kola označený kostkovaným černobílým vzorem,“ popsala kolo policie na sociálních sítích.

Co říkáte na reakci zlatého retrívra?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články