Sousedé vytvořili živý žebřík, aby zachránili dívky z hořícího bytu. Hrozivý incident měl nečekané rozuzlení

Tento neobvyklý příběh téměř skončil tragédií. Díky obrovské síle sousedů však naštěstí k žádným závažným následkům nedošlo.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tento hrozivý incident se odehrál v bytě v jižní Číně. V domě vypukl požár a uvnitř bytové jednotky zůstaly dvě malé dívky. Hasiči sice mířili na místo, ale čas hrál neúprosně proti. Plameny byly stále silnější a větší. Sousedé na nic nečekali. Když spatřili v okně malé dívky a slyšeli jejich zoufalý křik, usoudili, že je musí zachránit.

Sousedé naštěstí rychle reagovali

K incidentu došlo na počátku května tohoto roku. Požár vypukl v bytě poté, co matka nechala dvě dívky samotné v bytě. Byt, ve kterém začalo hořet byl v provincii Hunan, ve druhém patře obytné budovy. Čtyřletá a šestiletá dívka našly v bytě zapalovač a začaly si s ním hrát. Brzy se jim podařilo založit oheň, který se rychle rozšířil do celého bytu. Plamenů si naštěstí všimli sousedi z domu a zavolali pomoc.


iZdroj fotografie: Pixabay

Šest sousedů rozhodně nezahálelo a čekalo na příjezd hasičů, kteří ihned vyjeli malým dívkám na pomoc. Minuty se však vlekli jako by to byla celá staletí. Malé dívky plakaly a stály nešťastné a vystrašené v okně bytu. Plameny mezitím pohlcovali vše, co jim stálo v cestě a v bytě pomalu ubýval kyslík. Nebylo času na zbyt. Sousedé museli začít jednat a pomoci malým děvčátkům.

Vytvořili lidský žebřík

Jediná možnost, jak dívky dostat do bezpečí co nejrychleji bylo vytvořit takříkajíc lidský žebřík. Lidé z domu si tedy stoupali na sebe, dokud se nedostali do výšky hořícího bytu. Potom opatrně malé dívky snesli po lidském žebříku z hořícího pekla do bezpečí. Naštěstí se jim to podařilo a dvě děvčátka se dostala bez zranění dolů do bezpečí dříve než přijeli hasiči.


iZdroj fotografie: Pixabay

Ve chvíli, kdy hasiči dorazili na místo už stačilo jen uhasit plameny, které se nebezpečně šířili dál a dál. Životy malých dívek už byli naštěstí zachráněné. Na Facebooku bylo zveřejněné video z celého strašlivého incidentu. Na záběrech je vidět, jak každý vidí své sousedy jako hrdiny a chválí je za jejich činy. Video vám přinášíme, abyste se sami přesvědčili.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 210 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí