„Na smrti Ivety Bartošové nese velký podíl Štaidl,“ tvrdí tajemník Karla Gotta

K zesnulé zpěvačce, která v osmdesátých letech zářila na vrcholu tuzemského showbyznysu, se proslulý hudebník choval prý příliš tvrdě a nelítostně. Jako diktátor.

Karel Gott s tajemníkem Janem Adamem i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Osudovým mužem v životě zpěvačky Ivety Bartošové (†48), která před deseti lety ukončila svůj život na kolejích železniční tratě v Uhříněvsi, byl hudebník Ladislav Štaidl (†75). Prožila s ním dlouhých třináct let a měli spolu syna Artura. Podle lidí z okolí páru byl však krutý diktátor, který měl podstatný podíl na tom, že Bartošová začala být závislá na alkoholu i prášcích a spadla na absolutní dno.

Dokázal být ke zpěvačce nelítostný

Se zesnulou zpěvačkou se dobře znal Jan Adam, který býval tajemníkem Karla Gotta. Zažil dobu, kdy byla šťastná a na vrcholu, ale i smutné okamžiky. Štaidl na ni byl prý až příliš tvrdý. Poprvé si toho všiml v roce 1988, kdy Bartošová s Michalem Penkem zazpívali na koncertu Gotta. Přestože jejich výkon publikum ocenilo, pro renomovaného hudebního skladatele nebyl dost dobrý.

Štaidl jí prý hned po vystoupení dal hrubě najevo, co si o něm myslí. „Tenkrát ji tam strašlivým způsobem Láďa Štaidl seřval, protože se mu nelíbilo, jak si s tím Iveta poradila. Iveta usedavě plakala v šatně a my jsme ji s Marcelou Holanovou utěšovali. V tomto ohledu dokázal být tvrdý a nelítostný. Myslím si, že si to Iveta tenkrát nezasloužila,“ cituje Adama web Extra.

Na pití Bartošové měl prý lví podíl

Někdejší tajemník hvězdného mistra zavzpomínal i na to, jak se mu ustrašená zpěvačka svěřila s tím, že v Las Vegas, kde se Štaidlem trávila Silvestra a chtěla si ho užít, ji prý zamykal na pokoji. On byl opravdu ve své podstatě diktátor. A teď už to můžu říct, protože sám jsem vyléčený alkoholik, že není náhodou, že jak z první ženy Ládi Štaidla, tak i z Ivety se staly alkoholičky. Myslím, že on na tom měl velký podíl,“ řekl serveru Adam.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Iveta Bartošová Oficiální (@iveta_bartosova_official_)

Kolem sebevraždy Bartošové se stále vznáší spousta otázek. Štaidl se o jejich vztahu trochu rozpovídal až po dlouhých letech mlčení. „Já si i myslím, že Ivetin pád zapříčinilo to, že do té doby, než ode mě utekla, tak jsem ji vůbec neseznámil s tvrdou realitou všedního života,“ svěřil se před lety Blesku s tím, že toho pak využily spousty parazitů. „Do té doby, co byla se mnou, tak se v životě nedotkla alkoholu, protože její tatínek nebohý byl sedmkrát léčený alkoholik. Ona měla těžkou averzi k alkoholu…,“ dodal Štaidl, který zemřel v roce 2021.

Proč podle vás začala úspěšná zpěvačka holdovat alkoholu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články