Skandál kolosálních rozměrů, ženě se narodila osmerčata kvůli lékařově chybě. Nyní má už celkem 14 dětí

Pro někoho noční můra, pro jiného splněný sen. Ovšem pro Nadyu Suleman je výchova osmi dětí každodenní realitou, se kterou se musí poprat, i kdyby nechtěla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Celý deset let starý příběh se odehrává v USA, ale i přesto je možné, že jste jej zaznamenali také zde v Česku. Jak to? Nikdy dřív se tam totiž nestalo, že by žena porodila osm dětí naráz. Byl to své doby docela dost velký poprask. Nyní máte šanci zjistit, jak jsou na tom děti po takové době.

Došlo ke skandálu kolosálních rozměrů

Nadya se narodila v Fullertonu v Kalifornii v roce 1975. Možná byste řekli, že když má tolik dětí, pokračuje v rodinné tradici a pochází také v velké rodiny. Opak je ale pravdou, Nadya byla totiž jediná dcera Angely Victorie a Edwarda Doud Sulemana. Později si vzala Marca Gutierreze, s nímž měla šest dětí „ze zkumavky“. Právě z tohoto důvodu se manželství rozpadlo, jelikož Mark nebyl schopen unést to, že děti nebyly jeho.

V roce 2008 Sulemanové zbylo šest embryí z předchozí IVF léčby a ona je chtěla využít. Do ženy v jejím věku měla být implantována maximálně dvě až tři embrya, jenomže Nadya si trvala na svém. Jaký průšvih poté byl, když se zjistilo, že doktor Michael Kamrava jich implantoval celkem dvanáct. Z tohoto důvodu byl samozřejmě vyloučen z Americké společnosti pro reprodukční medicínu. To ovšem neměnilo nic na tom, že embryí se uchytilo osm a Nadya je chtěla donosit.

Začátky pro Nadyu nebyly jednoduché

Jakmile je porodila, veřejnost to docela pobouřilo a výjimkou nebyly ani výhružky smrtí. Mnoho lidí si stěžovalo hlavně na to, že Sulemanová zatěžuje veřejnou podporu matek. Ta argumentovala tím, že je schopná své děti uživit. Tento plán se jí ovšem mírně zkomplikoval a dlouhou dobu měla problémy s dluhy. V jednom rozhovoru jí dokonce uletělo „Nenávidím děti, které mě otravují … Samozřejmě, že je mám ráda – ale mnohdy bych je mít nechtěla“.

Snažila se to popřít, ale záznam z rozhovoru vše dokázal. Dnes už by ovšem celé toto neslavné období měla mít úspěšně za sebou. Pracuje jako terapeutka a o své děti už se zvládá starat s přehledem. Pořád je mnohými lidmi kritizována, ale nedělá si z toho nic, jelikož nejdůležitější pro ni je štěstí jejich dětí. I přes všechny události je nesmírně miluje a za nic by je nevyměnila.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
Události247.cz
Události247.cz
Vládě dochází čas: Do deseti let nebudou peníze na důchody. Brzy musí přijít změna, lidem se určitě líbit nebude
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování