Věrný pes vytrvalým štěkáním zachránil svou paničku trpící demencí. Její rodina hovoří o zázraku

Po třech dnech našli policisté a dobrovolníci ztracenou ženu živou a zdravou. K místu, kde ležela, je štěkotem přivolal oddaný pes, který s ní zůstal, i když nemusel.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Demence je vážné duševní onemocnění, které se rozvíjí v průběhu života, a ve svých pozdějších stádiích významně narušuje intelekt, paměť i osobnost. Nemocní jsou často dezorientovaní (časově i místně), zapomínají, mají problém s běžnými činnostmi, s vyjadřováním i s abstraktním myšlením. Když začátkem letošního roku diagnostikovali demenci 63leté Sherry Noppe, její blízcí věděli, že je čeká řada nepříjemných událostí. K jedné došlo začátkem května, kdy se žena na 3 dny ztratila.

Zmizela beze stopy

Dne 4. května 2022 šla 63letá Sherry Noppe z města Katy (Texas, Spojené státy americké) vyvenčit tříletého labradora Maxe, kterého její rodina vlastní, ale z procházky se nevrátila. Jelikož ženě začátkem letošního roku diagnostikovali demenci, její blízcí si o ni začali dělat starosti. Se svými obavami se obrátili na policii, jež po Sherry ještě téhož dne vyhlásila pátrání. Do masivní akce, která trvala tři dny a dvě noci, se zapojilo množství dobrovolníků.

Ti prohledávali blízké okolí města Katy, přilehlé město Houston i George Bush Park, který je od města vzdálený asi 4 hodiny jízdy. S každým dalším dnem pátrání se naděje na nalezení Sherry výrazně snižovala. Stovkám policistů i dobrovolníků komplikovalo práci mj. i počasí – vysoké teploty vystřídal vytrvalý déšť. Přesto se 6. května, ve 3 hodiny ráno, stal malý zázrak. Z lesů parku George Bush uslyšeli dobrovolníci vytrvalé štěkání. Když zvuk následovali, objevili jak Sherry, tak Maxe.

Ženiny děti hovoří o zázraku

Pro určení přesnější oblasti pátrání využili policisté dron s infračervenou kamerou, v opačném případě by byly prakticky bez šance ženu nalézt včas. Park má totiž rozlohu více než 3 150 hektarů. Poté, co zachránci vyvedli Sherry i Maxe z lesa, byla žena převezena do místní nemocnice a pes na veterinu. Po řadě vyšetření lékaři (i veterináři) s úlevou konstatovali, že jsou oba zdraví. Sherry vykazovala pouze známky únavy a šoku, ještě tentýž den byla nicméně propuštěna do domácí péče.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ženu pomohl najít její věrný tříletý labradorský retrívr Max

Její tři děti – dcery Courtney a Jessica a syn Justin – hovoří o zázraku. Potenciální ztrátu matky i milovaného psa by nesly jen velmi těžce. Tříletý labrador Max totiž patřil jejich zesnulému bratru. Ten zemřel před dvěma lety, v době, kdy byl Max ještě štěně. Justin v rozhovoru, který poskytl médiím, označil Maxe také za hrdinu – pes totiž zůstal po boku Sherry, i když neměl obojek ani vodítko. Celé rodině se po úspěšné pátrací akci nesmírně ulevilo a děkují všem, kteří jejich maminku pomohli najít.

Jak byste reagovali, kdybyste se ztratili v přírodě?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný