Nemám, kam jít, svěřila se Češka po porodu v nemocnici. Pak se stal učiněný zázrak, v který ani ve snu nedoufala

V životě někdy nastanou i velice nepříjemné situace. Když maminka s novorozencem nemá kam jít, je to jedna z nejhorších věcí, co se může stát.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mladá žena se už jako těhotná dostala do opravdu složité životní situace. Když se maminka v nemocnici svěřila doktorům, že se svým novorozencem nemá kam jít, rozhodly se sestry spolu se sociálními pracovnicemi, že jí pomohou. Stalo se to nedávno v Gynekologicko-porodnické klinice Fakultní nemocnice v Ostravě.

Žena neměla pro sebe ani pro dítě domov

Když žena přijela do porodnice, nikdo netušil, v jak tíživé je situaci. To vyšlo najevo až při propouštění, když se svěřila, že momentálně nemá s dcerkou kam jít. Mladá žena otěhotněla v posledním ročníku vysoké školy a na začátku května porodila zdravou holčičku. Opravdu nečekala, že když se sestrám svěří, že nemá kde bydlet, najdou jí během chvilky bydlení. Dobří lidé prostě ještě existují.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Sestry jí začaly shánět dočasné bydlení

Sestřičky z nemocnice v Ostravě se rozhodly, že ženě pomůžou. Ihned začaly mladé mamince shánět nějaké dočasné bydlení a naštěstí se jim to podařilo. Dokonce jí vybavili i základní výbavičkou a plenami. Sestry jsou rozhodnuté pomáhat mladé ženě i dál, pokud to bude potřebovat. Přece jen většina z nich už má děti, takže jí hodně věcí mohou přenechat. S různými dary se připojil i jeden zaměstnanec Covid centra.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Mladá maminka byla velice dojatá

Příběh této studentky zaujal i Radka Maťuse, který pracuje v Covid centru FN Ostrava a vlastní rodinu zatím nemá. Mladé mamince přinesl pro dcerku tašku, jež byla plná dětského oblečení. Řekl, že podle něj jsou děti největším štěstím, a je rád, že pro ženu dcera není obtíž, ale naopak je pro ni spíše novým začátkem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena byla takovou pomocí upřímně dojatá a především nesmírně šťastná. Plánuje dokončit studium a potom učit děti ve školce. Říká, že už se moc těší na to, co ji s malou holčičkou čeká.

Zdroj: Gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice v Ostravě

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 515 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí