Na blešáku koupila prstýnek za 300 Kč a 30 let ho nosila na ruce. Pak zjistila, že má hodnotu 20 milionů korun

Žena si na bleších trzích koupila levný prstýnek. Později byla šokována, když zjistila jeho skutečnou hodnotu. Někdy trhy ukrývají skutečné poklady.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jakmile si jde někdo vybírat šperky, většinou si předem vybírá určitý obchod. Podle něj lze také poznat, o jak drahou věc půjde. Luxusnější obchody s velice drahým zbožím mají zákaznickou péči na vysoké úrovni. Pokud přijdete na takové místo, může obsluha zatáhnout závěsy, abyste měli větší soukromí. Tato žena si však pro nákup vybrala trh, kde si koupila levný prsten. Až za několik desítek let zjistila jeho pravou cenu.

Nákup na trhu

V současné době se opět dostávají do popředí trhy, na kterých lidé rádi nakupují. Bývá tam velká nabídka nejen produktů od farmářů, ale také se na toto místo vydávají lidé, kteří vlastníma rukama tvoří různé produkty. Tato žena si na bleších trzích zakoupila v 80. letech prsten za asi 300 Kč. Šperk se jí velice líbil a nemohla ho zde nechat.

Žena nevěděla, jaký poklad nosí na ruce

Když si prsten zakoupila, měla z něj obrovskou radost a nosila ho téměř 30 let na ruce, dokud se nedozvěděla, jakou hodnotu tento šperk má. Jednoho dne se rozhodla, že prsten vezme ke klenotníkovi, aby jí řekl jeho skutečnou hodnotu. Předem si totiž doma na internetu zjišťovala vzhled pravého diamantu a připadalo jí, že její prsten by mohl být velice drahý.

Klenotník ženu mile překvapil

Jakmile se klenotník na šperk pořádně podíval, řekl ženě, že by se mohlo jednat o diamant. Ke zkoumání kamene si pozval ještě vedoucí oddělení, která by mohla vědět více. Když vedoucí Jessica Wyndhamová dorazila a setkala se s majitelkou prstenu a klenotníkem, byla po chvilce velmi překvapená. Ženě sdělila, že se jedná o jedinečný kousek šperku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nakonec se majitelka prstenu dozvěděla, že její prsten má 26 karátů. To je podle Jessici velmi vzácné, jelikož takto velký počet karátů v prstenu může vidět velice málo lidí. Všichni si mohou pouze přát, aby takový kousek také vlastnili. Cena prstenu byla vyčíslena na necelých 20 milionů korun a jeho majitelka byla velice zaskočena. Přes 30 let totiž nosila na ruce prsten s obrovskou hodnotou, ale ani o tom netušila.

Prodej prstenu za vysokou finanční částku

Jelikož se žena rozhodla si prsten nakonec nenechat, dala ho do dražby. Díky tomu se prodal za 10 milionů korun, ale o pár let později se objevil znovu k prodeji. Tentokrát ho další majitel prodal za necelých 20 milionů korun. Díky tomuto příběhu by si lidé měli dávat větší pozor na to, co kupují, protože mohou být mile překvapeni.

Co byste s prstenem udělali vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články