Téměř devadesátiletá žena začala dobrovolně pracovat v pečovatelském domě, kde již léta žije

Tato žena je živým důkazem, že věk není nikdy překážkou. Ve svých 83 letech se rozhodla začít pracovat na místě, kde o ni mělo být postaráno.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Maureen Townend je žena se srdcem na správném místě. Nedávno totiž překvapila personál v Flower Park Care Home v Doncasteru v South Yorks tím, že se rozhodla, že jim chce pomoci s jejich prací, aby jim vyjádřila vděk za to, jak se o ni starají. Požádala je o to, aby se mohla stát asistentkou sociální péče. Nadání pro tuto práci skutečně měla, a tak kdykoliv, kdy může, podává pomocnou ruku s čímkoliv, co je potřeba udělat.

Práce se skutečně nebojí

Jednoho dne se žena rozhodla, že toho je na personál hodně a ráda jim alespoň nějak jejich práci odlehčí. Hned, jak je přesvědčila, že pracovat skutečně může, se do díla pustila. Běžně skládá ručníky či prostěradla na postel nebo chystá stoly k večeři. Její nejdůležitější a nejoblíbenější povinnost je v rozdávání dezertů a doplňování čaje všem obyvatelům domu. Nedělá jí problém obléci si pracovní úbor či zástěru.

iZdroj fotografie: Pixabay

„Nevydržím na místě a ráda něco dělám. Zvláště pomáhání lidem mě skutečně baví. Chci využít toho, že ještě pomáhat můžu. Jednou totiž může dojít k tomu, že na tom nebudu tak dobře, abych to zvládla. Trvalou práci bych už nechtěla, ale tato dobrovolná výpomoc mě neskutečně naplňuje. Zvláště doplňování šálků čajem a roznášení dezertů mi dělá radost. Baví mě i uklízet, ale to už ne tolik, jako za mlada.“ nechala se matka a vdova slyšet.

Také si ráda odpočine

Zástupkyně manažerky Flower Park Care Home Danielle Savage sdělila, že Maureen se v domě nachází od března roku 2020 a za tu dobu stihla vypozorovat, že je velmi fit, zdravá a akční. „Má vůdčí charakter a ráda to dává najevo. Všichni obyvatelé domu ji dobře znají a mají ji rádi. Miluje cestování a musí pořád něco dělat. Trápí ji ovšem představa, že by jednoho dne mohla přestat chodit.“ Proto se snaží být co nejvíce akční a zároveň tím udržet svou mysl čistou a jasnou.“ nechala se zástupkyně slyšet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Danielle řekla, že to bylo přesně 28. dubna, kdy rozdávala léky a Maureen jí požádala o práci asistenta sociálí péče. Ti jsou ovšem na nohou až 12 hodin denně a Danielle Maureen řekla, že nyní by se oni měli starat o ní. S tím ovšem Maureen nesouhlasila, a tak se dohodly na dobrovolných pracích. Maureen z toho byla nesmírně šťastná a sama nakonec uznala, že dobrovolná práce je nejlepší možnost, protože si přeci jen taky chce některé dny odpočinout.

Zdroj: Real-fix

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články