Paní Milada (90) pracuje ve stejném obchodě už 74 let. Neměla ani jeden den volna

Devadesátiletá stařenka pracovala na jednom místě více než sedmdesát let. Navíc si nikdy nevzala dovolenou ani nebyla nemocná.

Seniorka s brýlemi a sluchátky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé, kteří svou práci milují, denně do ní chodí s nadšením, a zároveň je tato činnost jejich koníčkem, mají neuvěřitelné štěstí. Bohužel mnoho lidí do svého zaměstnání chodí jen proto, aby měli z čeho zaplatit účty. Ovšem devadesátiletá žena je opravdovou raritou, jelikož na jednom místě pracovala více než sedm desetiletí, přičemž nevynechala ani jeden jediný den.

Do zaměstnání nastoupila v 17 letech

Devadesátiletá stařenka nastoupila do své první práce v roce 1949. To jí dle informací uvedených na webu NYpost bylo tehdy 17 let. Zaměstnání dostala v obchodním domě, kde začínala jako výtahářka, tedy obsluhovala výtah, mačkala za zákazníky tlačítka a dávala pozor na provoz tohoto zařízení. Postupem času se ale vypracovala, byla povýšena a umístěna do kosmetického oddělení.

Dle slov zaměstnavatele chodila paní Milada do práce denně s úsměvem a dobrou náladou. Pozitivně působila nejen na své kolegy, ale především na zákazníky, kteří se sem rádi vraceli a vyhledávali přímo ji. Za dlouhých čtyřiasedmdesát let, které ve svém zaměstnání strávila, se po jejím boku vystřídalo mnoho spolupracovníků. Ty žena učila, že je tato práce mnohem víc než jen zdroj peněz. Je to celý život, oběť a zároveň odpočinek. Její příběh byl zveřejněn na YouTube.

Nikdy si nevzala dovolenou

Neuvěřitelné ovšem je, že Milada nikdy nezavolala šéfovi, že by byla nemocná nebo si vzala dovolenou. Nevynechala ani jeden svůj naplánovaný pracovní den. Denně chodila včas, většinou i o hodinu dříve. Dokonce si zkracovala obědovou přestávku, protože věděla, že v tuto dobu chodí nakupovat nejvíce lidí, a tak nechtěla přijít o žádnou příležitost, při níž by mohla být zákazníkům nápomocna. Dokonce i ve svých osmdesáti letech pracovala celých 40 hodin týdně.

Za svou obětavost, píli a pracovní nasazení dostala od vedení ocenění. Navíc jí při jejím odchodu do důchodu, do něhož musela nastoupit kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, uspořádali obrovskou oslavu na rozloučenou. Jak její šéf uvedl, takového zaměstnance již pravděpodobně nikdy mít nebudou. Podobně pracovitá byla i žena, která se rozhodla vrátit do zaměstnání i se svým novorozeným dítětem a o jejímž důvodu jsme vás na DámskémDeníku informovali.

Co si myslíte o této pracovité paní?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články