Celých 20 let se zdravotní sestře dařilo skrývat, že v tomto oboru nemá žádné vzdělání. Nyní byla propuštěna

Žena 20 let sloužila v nemocnici jako zdravotní sestra, aniž by k tomu měla potřebné vzdělání v oboru. Přitom pracovala stejně jako všechny ostatní sestřičky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hospitalizace v nemocnici, návštěvy lékařů nebo jiné aktivity ve zdravotnickém zařízení nemá rád téměř žádný pacient. Každý by si jistě přál být na jiném místě než na vyšetření u lékaře. Aby tomu tak bylo, museli by se lidé o své zdraví mnohem více starat a poté by se s velikou pravděpodobností vyhnuli četným návštěvám těchto míst. S péčí o pacienty pomáhala lékařům i zdravotní sestra, u které se po 20 letech přišlo na to, že nemá žádné vzdělání a vznikl z toho velký skandál.

Sloužila 20 let jako falešná zdravotní sestra

Nemocnice v Quebecu zažila nepříjemnou situaci, když vyšlo najevo, že u nich více než 20 let pracuje žena jako zdravotní sestra, a přitom nemá žádné vzdělání nebo vyučení pro tuto práci. Někteří lidé z tohoto faktu byli nejspíše šokováni, ale naštěstí nikdo nepřišel k újmě. Svou práci totiž žena odváděla dobře. Možná proto si nikdo ničeho nevšiml a nezačal ji podezírat z toho, že by se jednalo o falešnou zdravotní sestru.

Svou práci odváděla dobře

Nejenom, že nikoho ani nenapadlo, že by o svém oboru téměř nic nevěděla, dokonce byla zařazena i na jiné oddělení, kde dobře pomáhala. Občas, když bylo potřeba, ji poslali i na operační sál. Svou pozici v nemocnici si získala a udržela tak, že používala cizí číslo ošetřovatelské licence, protože pravá držitelka měla stejné jméno. I když práci dělala 20 let, jednoho dne se na její podvod přišlo pouhou náhodou.

Přihláška na školení pro ni byla osudná

Falešná zdravotní sestra se přihlásila na školení, které by ji mohlo ještě více vylepšit její schopnosti v práci. Tento čin pro ni byl osudný, a právě kvůli tomuto školení se přišlo na to, že její skutečný věk neodpovídá věku držitelky licence. Následně proběhlo vyšetřování, které odhalilo, že žena nemá žádný titul a byla propuštěna. „V průběhu let poskytovala zfalšované dokumenty,“ uvedla mluvčí zdravotnického regionu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Svou práci si udržela tak dlouho jen díky tomu, že se naučila základní věci a pracovala jako pomocná sestra. Díky tomu začala svou kariéru jako falešná zdravotní sestra. Nikdo si nikdy nestěžoval na její práci a neexistují ani záznamy, že by nějakého pacienta nebo nemocnici poškodila. Pokud se někomu nelíbilo, jak pracuje, jednalo se o menší záležitost, která se hned vyřešila. Tento případ by se neměl již nikdy v budoucnu opakovat, protože tato žena mohla jednoho dne udělat obrovskou chybu a připravit tak někoho o život.

Pacienti by si měli lékaře lépe vybírat

Kvůli tomuto skandálu začalo mnoho lidí pochybovat o tom, zda se o ně opravdu starají profesionálové. V případě, že se člověk chystá k lékaři, buduje si s ním důvěrný vztah, ve kterém se mu může svěřit s čímkoliv. Jestliže svého lékaře ještě nemáte a máte v plánu si začít vybírat odborníka z vašeho okolí, můžete se podívat na několik bodů, které by váš doktor měl splňovat. V první řadě by se měl dobrý lékař o svého pacienta starat hned ze začátku a nečekat, až se u něj onemocnění rozvine v něco horšího.

U lékaře byste měli mít pocit, že vás opravdu poslouchá a bere v potaz každý detail. Pokud se u svého lékaře budete cítit nepříjemně a neprovede u vás žádná vyšetření, když budete mít nějaký problém, najděte si raději jiného. Poptat se můžete u svých známých, kteří mohou mít skvělého lékaře, na kterého jste doposud nenarazili. Při návštěvě u zdravotníka byste měli mít dojem, že se zajímají primárně o vaše zdraví. Abyste se ujistili, že se jedná opravdu o profesionála ve svém oboru, zjistěte si o něm, jaké má vzdělání.

Jaké vlastnosti by podle vás měl mít dobrý lékař?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení