Tvrdila, že už 10 let skoro nemůže chodit, ve skutečnosti ale běhala 5 km denně. Podvodem si přišla na 2 miliony korun

Vychytralá žena tvrdila úřadům, že trpí roztroušenou sklerózou a sotva vstane z postele. Dlouhé roky jí taktika vycházela, ale nakonec ji kontroloři načapali na švestkách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kuriózní případ zneužívání sociálních dávek řešil nedávno soud a vynesl překvapivě tvrdý rozsudek. Hříšnicí je padesátiletá Annette Bondová, která skoro deset let tvrdila úřadům, že se kvůli roztroušené skleróze sotva udrží na nohou. Byla jí proto vyměřena státní podpora, která se celkem za tu dobu vyšplhala v přepočtu k několika milionům korun. Ukázalo se ale, že vychytralá žena tahala instituce za nos.

Na dávkách si neoprávněně přišla na miliony korun

Bondová žije ve městě Stanley ve skotském hrabství Perthshire. Tvrdí, že jí lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu už v roce 2004. O pár let později se pokusila na svém stavu vydělat. Začala tvrdit úřadům, že v důsledku nemoci sotva zvládne stát a udělat pár kroků, uvedla televize BBC. Argumentovala i tím, že občas dokonce ani není schopná vstát z postele.

Dívka předstírající hluchoněmou ve vlaku vybrala pod lživou záminkou tisíce korun. Pozor na podvodníky

Příslušné instituce Bondové uvěřily a vyměřily jí pravidelné dávky. V letech 2009 až 2018 dostala od státu podporu v celkové výši přesahující 67 tisíc liber, což jsou zhruba dva miliony korun. Podezření, že něco nemusí být v pořádku, se objevilo až v roce 2017. Kontroloři se vypravili k domu údajně téměř nemohoucí ženy a natočili ji, jak v okolí bydliště běhá. Zdolala úctyhodnou trasu 5 kilometrů.

Soud ženu nekompromisně poslal za mříže

V dalších deseti dnech ji kontroloři načapali a vyfotili při běhání ještě několikrát a podle webu DailyMail překonala vzdálenost 5 kilometrů dokonce za obdivuhodných 27 minut. Byrokratická mašinérie se dala do pohybu a Bondová nedávno skončila před soudem. Hájila se tvrzením, že záběry byly pořízené v době, kdy se její stav krátkodobě zlepšil. Tehdy prý běhala až čtyřikrát týdně.

iZdroj fotografie: Pexels

U soudu obviněné podle britských médií paradoxně moc nepomohla ani její osmašedesátiletá matka Elizabeth Bondová. Vypověděla totiž bezelstně, že dcera bojovala s nemocí pohybem a často prý běhala do zaměstnání, kde se snažila svou nemoc skrývat, uvedl web TheCourier. Soud v kauze zneužití dávek nakonec rozhodl poměrně tvrdě. Vyměřil totiž Bondové trest dvou let vězení za podvod a také jí přikázal všechny peníze vrátit.

Co říkáte na to, že žena půjde do vězení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články