Žena v lese našla opuštěné štěně a okamžitě věděla, co musí udělat. Nebýt toho, nejspíš by tam „shnilo“ v kleci

Žena v lese narazila na opuštěné štěně a hned se jala ho zachránit. Mohla by tak být vzorem pro všechny ostatní lidi, kteří toulavá zvířata mnohdy ignorují.

i Zdroj fotografie: S vědomím Suzette Hall
                   

Suzette Hall vyrazila na procházku do rekreační oblasti poblíž města San Diego ve Spojených státech amerických. Jde o horskou oblast s udržovanými lesy, parky a místy k odpočinku. Velmi ji překvapilo, když zde uviděla opuštěného pejska. Rozhodla se jej neignorovat, a tak se jí díky svému odpovědnému přístupu štěně podařilo zachránit. Její příběh nyní inspiruje ostatní.

Uviděla pár očí, který na ni koukal

Pro Suzette to byla jen další z každodenních procházek v těchto místech nad městem. Lesní oblast Cleveland je oblíbeným cílem mnoha lidí. Ženu však velmi zarazilo, když si najednou všimla upřeného pohledu dvou očí pod trnitým keřem. Pod větvemi se krčil malý pes, který vypadal zanedbaně a špinavě. Suzette bylo hned jasné, že jde o toulavého psího bezdomovce.

Schovával se a ona se bála přiblížit

Pes byl schovaný za polní cestou a pod strmým svahem. Suzette měla strach se k němu více přiblížit, aby se štěně neleklo a neuteklo od ní pryč. Nachystala tedy na cestu trochu psích pamlsků a doufala, že se pes odváží vylézt z úkrytu a půjde se nažrat. Samozřejmě to však nebyl dobrý způsob, jakým jej dostat zcela pryč. Vymyslela proto mnohem rafinovanější plán na druhý den.

Vymyslela důmyslné řešení

Suzette se poblíž místa, kde psovi minule nechala krmení, rozhodla nastražit jakousi past, do níž by se zvíře mohlo po nakrmení odebrat. Šlo o klec vystlanou měkkou dekou. Psa, kterého později pojmenovala Trekker, z ní opatrně vyndala a odnesla jej do nejbližšího útulku. Tam zaměstnanci přišli na překvapivou věc.

iZdroj fotografie: S vědomím Suzette Hall

Majitelé jej zřejmě vyhodili

Podle naskenovaného čipu na obojku Trekkera zaměstnanci zjistili, že byl z útulku adoptován pouhé 4 dny před tím, než jej Suzette poprvé spatřila v lese. Adoptivní majitelé se psa zřejmě rychle zbavili a nechali jej toulat se v nebezpečném prostředí místního lesa. Suzette musela nebohému štěněti najít co nejrychleji láskyplný pěstounský domov.

Jeho minulost je navždy pryč

Štěně jménem Trekker se stalo přítulným a veselým společníkem nové rodiny. Pejsek si rád hraje, chodí na dlouhé procházky a dovádí s dětmi na zahradě. Podle Suzette je jeho minulost nyní zcela pryč, jelikož Trekker začal nový a krásný život. Noví majitelé jsou šťastní, že mohli přispět k záchraně toulavého psa a změnit mu život.

Jak byste se zachovali, kdybyste našli štěně?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články