Maminka s největším těhotenským bříškem | DámskýDeník.cz

Žena měla těhotenské bříško o velikosti čtyřčat a váze 41 kilogramů. Až uvidíte novorozeně, nebudete věřit svým očím

Některé ženy mají těhotenské bříško, které schovají pod svetřík. Jiné mají s jedním dítětem břicho jako se čtyřčaty, a to ještě ke všemu na začátku gravidity.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lze říci, že snad každá žena se těší na svou milovanou ratolest, až ji bude moci držet v náručí a starat se o ní. Mnoho žen se také těší, až jejich bříško vyroste do velikosti, kdy na nich bude znatelné, že jsou budoucími maminkami, a hrdě se budou moci procházet mezi lidmi. Na poslední fakt se těšila i mladá maminka čekající jedno miminko, ale skutečnost se vymkla kontrole. Nejdříve několik faktů

Říká se, že čím větší bříško v těhotenství maminka má, tím větší se jí narodí potomek. Ve skutečnosti tomu tak není a velikost břicha závisí na tělesném postavení samotné maminky. Ženy menšího vzrůstu a se štíhlým pasem většinou mají velká bříška. Větší a silnější dámy mají v těle pro vyvíjející se plod více místa, proto mají bříška menší.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podobně tomu bylo i u mladé maminky jménem Lara, která je menšího vzrůstu. Již ve dvanáctém týdnu těhotenství měla tak velké břicho, že se jí mnoho lidí ptalo, zda už má nachystané věci do porodnice a na děťátko se těší. Lara prozradila, že jí již několik let před těhotenstvím byla diagnostikována cukrovka prvního typu. Takže očekávala, že na váze a obvodu přibere více než ostatní maminky, ale její bříško již na začátku těhotenství šokovalo každého.   

Břicho, ve kterém se skrývá dospělé dítě

Samozřejmě, že se v břiše maminky neskrývalo dospívající dítě. Nicméně již ve 32. týdnu těhotenství, když mladá maminka přišla na běžnou kontrolu do nemocnice, jí zdravotní sestra prozradila, že má břicho tak velké, jako by v něm skrývala dospívající dítě – velikost břicha tomu odpovídala. Samozřejmě pro Laru nebylo vůbec jednoduché nosit takové těžké a velké břicho. 

Před 36. týdnem těhotenství měla maminka obvod břicha 140 centimetrů a vážilo přibližně 41 kilogramů. Jedná se tedy o největší těhotenské bříško, o kterém jsme kdy slyšeli. Lara v posledních týdnech trpěla bolestmi kloubů a celkově nohou. Nemohla chodit ani dlouho stát. V 36. týdnu jí praskla plodová voda a následoval císařský řez. Narodila se překrásná holčička jménem Savannah, která měla porodní váhu 4,15 kg. Lara po porodu bojovala s přebytečnou kůži i kilogramy, ale po čase nad nimi zvítězila.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 3200 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná