Za svého vysněného psa utratila téměř 4 000 Kč. Až posléze zjistila, že si ve skutečnosti koupila lišku

Když si žena v obchodě se zvířaty pořídila štěně japonského špice, nenapadlo jí, že ve skutečnosti si psa domů neodnáší. Jenže po pár měsících se začaly dít neobvyklé věci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pořízení domácího mazlíčka může pro jeho majitele skýtat nejedno překvapení. Dočkala se ho i žena, která toužila po malém roztomilém japonském špicovi. Když si nadšená panička štěně koupila, nic nenasvědčovalo tomu, že by s ním mělo být něco v nepořádku. Jenže uběhlo pár měsíců a žena si všimla, že stravovací návyky chlupáče se úplně změnily. Navíc po celou tu dobu ani jednou nezaštěkal, jeho ocas byl delší, než by měl být, a srst hustší.

Psi se jejího chlupáče báli

Za svého nového mazlíčka, o kterém se domnívala, že je japonský špic zaplatila paní Wangová z městské prefektury Ťin-čungu v čínské provincii Šan-si v přepočtu necelé čtyři tisíce korun. Pořídila si ho ve zverimexu, takže ji nenapadlo, že by mohla naletět a koupit si jiné zvíře, než to které původně zamýšlela. Jenže přesně to se stalo. Namísto štěněte japonského špice si domů odnesla domestikovanou lišku.

Podezření, že s jejím psem není všechno tak, jak má být, žena pojala zhruba po třech měsících. Bílý chlupáč přestal jíst psí žrádlo. Žena si současně uvědomila, že ho ani jednou nezaslechla zaštěkat. A navíc jeho srst byla hustší i ocásek měl delší a špičatější, než bývá u japonských špiců běžné. Když svého mazlíčka venčila, zaznamenala další neobvyklou věc. „Zdálo se, že ostatní psi se mého zvířete bojí, a tak jsem ho venčila na vodítku,“ cituje ženu britský deník Mirror.

Zoolog měl hned jasno

V parku, kde žena svého domnělého psa venčila, ji ostatní pejskaři upozornili, že její mazlíček je nejspíš liška. Přestože se zdráhala tomu uvěřit, pochybnosti narůstaly. Chtěla znát pravdu, takže se rozhodla navštívit odborníka v Tchaj-jüanské zoologické zahradě, aby se na jejího chlupáče podíval. Jeho verdikt byl nekompromisní. Jde o domestikovanou lišku, která nejspíš ještě poroste a zesílí se rovněž charakteristický pach, který lišky vydávají.

Přestože bílá chlupatá koule byla velmi roztomilá a ženě přirostla k srdci, rozhodla se, že se jí vzdá. Chtěla, aby se jejímu mazlíčkovi dostalo profesionální péče, vhodnější stravy i lepších životních podmínek, které vyžaduje. Lišku proto svěřila zoologické zahradě. Zvíře bude nejdříve umístěné v karanténě a pak ho chovatelé přemístí do výběhu. Když se po ní paní Wangové bude stýskat, může se podle zoo na ní kdykoli přijít podívat.

Co říkáte tomu, že si žena koupila namísto psa lišku?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články