Žena zjistila, že má dvojče, které je o 7 let starší než ona. Ptáte se, jak je to možné?

Celý svůj život žena netušila, že má sourozence. Ale nakonec se jí podařilo setkat se s bratrem až v dalekém Norsku. Byly to velmi emotivní okamžiky.

Novorozenci v porodnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé metody moderní medicíny dokáží zázraky. Přesvědčila se o tom i šestadvacetiletá Isabel Patersonová, která až nyní zjistila, že má nevlastní sourozence. Na tom by samo o sobě asi nebylo nic tak zvláštního, kdyby jeden z bratrů nebyl její dvojče a navíc o sedm let starší. Když se to dozvěděla, byla překvapená. Nemohla uvěřit, že je něco takového vůbec možné. Ukázalo se ale, že za vším je právě lékařská věda.

Zjistila, že má o sedm let starší dvojče

Žena z britského města Wilmslow v hrabství Cheshire věděla, že se narodila z darovaného embrya. Rozhodla se ale pátrat po svých genetických rodičích. Ti absolvovali před desítkami let umělé oplodnění. Tři vajíčka lékaři ženě implantovali. Podle webu Mirror nechal pár zbylých šest zmrazit. O sedm let později je věnoval bezdětným manželům, kteří měli potíže s početím vlastního potomka, a narodila se jim Isabel.

Genetické rodiče, kteří absolvovali umělé oplodnění v britském Manchesteru, se Isabel podařilo najít až v Norsku. Ke svému překvapení však zjistila něco velmi překvapivého. Nejenže má dva nevlastní bratry Colina a Omara, ale jeden z nich je jejím genetickým dvojčetem. „Je to tak zvláštní pocit… je to lepší, než jsem si představovala,“ řekla Isabel serveru News18. Přestože se Colin narodil o sedm let dříve, je jejím dvojčetem. Pocházejí totiž ze stejné várky embryí.

Setkání biologických příbuzných bylo emotivní

Před rokem 2005 mohli dárci zůstat v anonymitě. Díky změně zákona už ale děti od 18 let mohou zažádat o údaje, které jim pomohou biologické rodiče identifikovat. Isabel získala jejich adresu a napsala dopis. Nevěděla, zda se s ní biologičtí rodiče budou chtít setkat, ale neměla co ztratit. „Nebylo to lehké rozhodnutí, ale nemyslím si, že je něco špatného na tom, že jsem je hledala a chtěla se dozvědět víc,“ svěřila se Isabela s tím, že ze situace byla velmi nervózní.

Have you been watching the new ITV series Born From The Same Stranger? They are showcasing some amazing stories about…

Zveřejnil(a) Relative Connections dne Neděle 11. února 2024

Biologickou matku Marii nakonec skutečně našla, otec už byl po smrti. Isabel se za ní rozjela do Norska. „Cítila jsem, že je moje. Vypadala jako my. Je to úžasné… Je to jako nějaký drahý klenot, který se k vám vrátil po dlouhé době, co jste ho ztratili,“ řekla serveru Marie. Emotivní bylo i setkání Isabel s jejím dvojčetem. Oba jsou si nápadně podobní, mají stejné oči i úsměv. „Když jsem se dozvěděl, že mám dvojče, úplně mě to zaskočilo. Nemohl jsem ani spát,“ reagoval Colin.

Co říkáte na to, že dvojčata dělí sedm let?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články