Legendární herec Douglas zemřel. Tragická zpráva zaskočila fanoušky ze všech koutů. Celý svět drží minutu ticha

Hereckým světem otřásla smrt oblíbeného herce ze slavného seriálu Mladí a neklidní. Legendární postavu, kterou ztvárnil, fanoušci milovali.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jerry Douglas, nejvíce proslulý svou rolí patriarchy v oblíbeném seriálu 80. let Mladí a neklidní, zemřel ve věku 88 let. Mnozí z diváků si ještě pamatují nekonečné příběhy dvou rodin (Abbot a Newman) podnikajících v kosmetickém průmyslu, mnoho zvratů a vypjatých situací. Seriál vznikal v době velké obliby tzv. mýdlových oper a nekonečných sérií a dějem prošel kromě Jarryho Douglase taky třeba David Hasselhoff nebo Linden Ashby.

Role v nekonečném seriálu

V seriálu Mladí a neklidní zastával Jerry Dougles roli předsedy Jabot Cosmetics jménem John Abbot. na televizních obrazovkách se objevil poprvé v roce 1982 a velmi rychle si získal poměrně širokou diváckou základnu. Jeho postava se na televizních obrazovkách objevovala po boku svých seriálových dětí jménem Billy, Jack, Tracey a Ashley. Jednalo se o drama, které mohli diváci na svých televizorech sledovat každý den.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Oslava 18. výročí seriálu Mladí a neklidní

Přestože se scénáristé rozhodli nechat postavu Johna Abbota náhle zemřít, rychle zjistili, jak velký podíl na oblíbenosti seriálu jeho role má. „Měl obrovskou základnu fanoušků. To jsme si uvědomili ve chvíli, kdy po něm po jeho seriálové smrti začali truchlit,“ vysvětluje jeden z tvůrců. „Rozhodli jsme se ho tedy velmi kreativním způsobem přivést do seriálu zpět,“ dodává. V seriálu se pak John Abbot objevoval jako duch, který se naposledy na obrazovkách objevil v roce 2016.

Truchlí i jeho kolegové

Jeho smrt vyvolala velmi bouřlivé reakce. Ke smrti se kromě tvůrců seriálů vyjadřovalo i velké množství Jerryho kolegů. „Rádi bychom vyjádřili upřímnou soustrast rodině i blízkým. Jerry Douglas byl nedílnou součástí našeho tvůrčího týmu a jeho ztvárnění role Johna Abbota zůstane navždy v našich srdcích,“ zní v oficiálním vyjádření tvůrců seriálu Mladí a neklidní. Tvůrci všechny účastníky natáčení po tak dlouhé době považují téměř za svou druhou rodinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Jerry Douglas se svými hereckými kolegy na slavnostní večeři seriálu Mladí a neklidní v roce 2011

Jeho herecká kolegyně Lauralee Bell, která minulý měsíc oslavila své 89. narozeniny se k jeho odchodu do hereckého nebe také vyjádřila na sociálních sítích: „Měla jsem obrovské štěstí znát Jerryho od mladí. V seriálu často působil jako velmi dobrá otcovská postava. Velmi mi připomínal mého vlastního tátu,“ popisuje spolupráci. „Byl to velmi laskavý, milý a obětavý muž, který mi bude v životě velmi chybět a po jeho odchodu zůstane v mém srdci prázdné místo,“ dodává.

Jerry a jeho láska k herectví

Jerry se narodil ve státě Massachusetts a již od dětství byl velmi dobrý ve sportech. Jeho láska k fotbalu ho dostala až na téměř profesionální dráhu a díky tomu získal stipendium na Brandeis University. Jeho původní plán byl studovat práva. Vzhledem ke své lásce k herectví se ale rozhodl od tohoto snu upustit a věnovat se hraní naplno. Herectví bral velmi vážně a studoval jej i přímo na vysokých školách v New Yorku a Los Angeles.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Jerry Douglas se svým kolegou Peterem Bergmanem

Jerry se na televizních obrazovkách pravidelně objevoval už od své první menší role gangstera v roce 1961 ve filmu Výbuch ticha, který má v Československé filmové databázi hodnocení 79 %. Proslavila jej však nejvíce právě role Johna Abbota v seriálu Mladí a neklidní, díky které se dostal do povědomí široké veřejnosti. „Jerry k nám přišel s velmi působivým životopisem v roce 1982,“ komentuje tvůrce seriálu. „Bylo skvělým rozhodnutím ho do naší herecké rodiny přijmout,“ dodává.

Jak se vám líbila televizní doba nekonečných seriálů?

Originální znělka seriálu Mladí a neklidní

Zdroj: CNN

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost