Obrovská rána pro Česko: Přišli jsme o další oblíbenou zpěvačku. Patřila mezi legendy

Zemřela oblíbená a talentovaná zpěvačka, jejíž pěvecká kariéra trvala více než padesát let. Prohrála boj s vážnou nemocí.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Po dlouhém boji s vážnou nemocí zemřela oblíbená zpěvačka a herečka, kterou obdivoval celý svět. O jejím úmrtí informoval na sociálních sítích její syn, který je taktéž skvělý hudebník. Jeho osmdesátiletá maminka, ikona 60. let, byla majitelkou neobyčejného hlasu a nádherné tváře. Šla příkladem mnoha slavným zpěvákům, kteří se jí nechali inspirovat.

Její pěvecká kariéra trvala přes padesát let

Ve věku osmdesáti let zemřela francouzská zpěvačka a herečka Françoise Hardyová, která se specializovala na melancholické balady. Narodila se v roce 1944 v nacisty okupované Francii. Hudební talent projevovala již jako malá holčička, svou kariéru ale naplno odstartovala v šestnácti letech, ihned poté, co dostala svou první kytaru. Proslavila se písní „Tous les garçons et les filles“, která je zveřejněna i na YouTube a kterou si komplet celou složila sama.

Veřejnost ale neokouzlila pouze svým hlasem a hudebním talentem, ale také svým vzhledem a módním stylem, který se stal velkou inspirací pro mnohé módní návrháře. Její kariéra trvala více než 50 let, během nichž vydala bez mála třicet alb. V roce 2004 byla však zpěvačce diagnostikována rakovina, kvůli níž o jedenáct let později definitivně ukončila kariéru. Přestože ona i její blízcí doufali v uzdravení, nakonec Hardyová svůj boj s nemocí prohrála.

O smrti informoval její syn

O zpěvaččině smrti informoval na svém instagramovém profilu její syn Thomas Dutronc, který je také velmi známým a úspěšným hudebníkem. „Maminka je pryč,“ napsal ke zveřejněné fotografii na svých sociálních sítích. Její smrt nezasáhla jen jeho, ale všechny její blízké a širokou veřejnost, a to včetně českých fanoušků, kterých je nespočet. Zpěvaččin hlas tak utichl navždy.

在 Instagram 查看这篇帖子

Thomas Dutronc (@thomas.dutronc) 分享的帖子

Hardyová ovšem nebyla známá jen díky zpěvu a několika televizním rolím, ale také díky svému názoru na eutanázii pro těžce nemocné lidi, kterým již není pomoci. I ona sama si přála odejít rychle a bez bolesti a trápení. Pro mnohé pacienty je totiž dobrovolný odchod z tohoto světa vysvobozením, jako to bylo v případě sedmnáctileté dívky, o jejímž rozhodnutí podstoupit eutanázii jsme na DámskémDeníku již podrobněji psali.

Jakou píseň od této francouzské zpěvačky máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články