Putin zemřel –⁠ měl slabé srdce. Příběh známého tygra začíná v České republice

Tygr jménem Putin náhle zemřel během běžné lékařské prohlídky. Lékařům se nakonec podařilo zjistit, proč k nešťastné události došlo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někdy se stává, že člověku zemře jeho oblíbený domácí mazlíček, blízký člověk nebo jednoduše někdo, koho člověk miloval. Tyto ztráty u mnoha lidí vedou k tomu, že začnou truchlit a vzpomínají. Podobně na tom jsou zaměstnanci zoologické zahrady v americké Minnesotě, kteří zažili úmrtí známého tygra jménem Putin. Podle nich se jedná o velkou ztrátu, jelikož šlo o úžasné zvíře.

Smutná zpráva byla oznámena na Facebooku

Na sociální síti Facebook mohli lidé naleznout smutnou zprávu o smrti tygra amurského, který se jmenoval Putin. „S politováním vám musíme oznámit, že náš 12letý tygr amurský zemřel včera během rutinních lékařských testů. Přes okamžitý a hrdinný zásah se ho nepodařilo zachránit. Pro naši zoo je to neocenitelná ztráta.“ Toto sdělení uvedla zoo na svém facebookovém profilu.

Pro mnoho lidí to byl šok, jelikož jeho odchod nečekali takto brzo. Pod příspěvkem se postupně začaly hromadit komentáře od lidí, kteří vzpomínali na Putina. Ztráta oblíbeného zvířete je pro každého člověka bolestivá, ale postupem času se člověk se smrtí vyrovná. V životě totiž nezbývá nic jiného než tento fakt přijmout. Člověk by se měl soustředit na hezké vzpomínky a takto si připomínat chvilky s tím, kdo zemřel.

Lékaři přišli na to, proč Putin zemřel

Jelikož se neočekávalo, že by tento tygr mohl zemřít takto mladý, zajímalo všechny lékaře, proč k tomu došlo. V zajetí se tygr dožívá 16 až 18 let a ve výjimečných případech i 26 let, ale Putinovi bylo teprve 12 let. Nakonec se přišlo na to, že měl tygr slabé srdce, což byl důvod jeho úmrtí. Pro samotné zaměstnance zoo to byl velký šok, protože se pro ně jednalo o velkou ztrátu. Minulost Putina je však velmi zajímavá, jelikož pocházel z České republiky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zajímavý příběh tygra

Tygr Putin se narodil v roce 2009 v České republice. Následně byl přesunut do zoologické zahrady v Dánsku a nakonec se usadil v roce 2015 ve Spojených státech. Ke dlouhé cestě do Spojených států bylo použito letadlo od společnosti Delta Airlines. Všichni mysleli primárně na to, aby byla cesta pro tygra bezpečná a na palubě se společně s ním nacházeli i veterináři, kteří by v případě potřeby zasáhli.

Některé lidi by mohlo zaujmout jméno, které tygr dostal. Ten byl opravdu pojmenován po ruském prezidentovi a jeho jméno nebylo v průběhu několika let vůbec změněno, a to z jednoho prostého důvodu. Samotné zvíře si totiž na toto jméno zvyklo, a dokonce na něj i reagovalo při výcviku, krmení nebo lékařských zákrocích. Díky tomu mu zůstalo na celý život.

Jaké další známé tygry si pamatujete?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články