Obrovská rána pro fanoušky, zemřel uznávaný herec proslavený oblíbeným seriálem. Hold mu vzdávají po celém světě

Známý americký herec z oblíbeného seriálu nečekaně zemřel. Za svůj život byl několikrát oceněn. Rodině vyjádřily soustrast i další slavné osobnosti filmového průmyslu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fanoušky vždy zabolí, když zemře jejich oblíbený herec, který byl na divadelní scéně a ve filmovém průmyslu takovou dobu. Ed Asner herectví zasvětil svůj život a svou práci a koníček zároveň dělal přes neuvěřitelných 70 let. Za tu dobu nasbíral spoustu obdivovatelů díky své nejznámější roli novináře Granta v „The Mary Tyler Moore Show“. Zemřel v neděli 29. srpna ráno. Žal zaplavil sociální sítě. Herec zemřel klidně a obklopen svou rodinou.

Role, která mu přinesla slávu a uznání

První rolí, která se pro něj stala ikonickou, byla postava ředitele zpravodajství Granta v show „Mary Tyler Moore“. Tento seriál odvysílal premiérový díl v roce 1970. Byl oblíbený pro své realistické postavy a opravdové životní situace oproti tehdejším častým zjednodušeným zápletkám a umělým charakterům. Seriál byl chválen i uznávanými kritiky a díky vysokému hodnocení obdržel dokonce 29 cen Emmy.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Postava Granta byla ze začátku první série drsná a nevrlá. S postupem času se však v dílech začala ukazovat jeho dobrosrdečnost, kterou schovával pod tvrdou maskou. Po určité době byla tato postava dokonce vyčleněna a byla pro ní vytvořena vlastní show. „Lou Grant“ bylo hodinové drama, které běželo mezi lety 1977 až 1982. Novinář Grant je jednou z mála hlavních postav jak populární komedie, tak dramatické série.

Všechna ocenění Eddieho Asnera

Kariéra Asnera začala již v roce 1950 a skončila až jeho odchodem. Za svůj život získal několik uznávaných ocenění. Celkově dosáhl sedmi cen Emmy, z nichž pět bylo za herecké výkony v roli ředitele zpravodajství Lou Granta. Tři z nich získal jako nejlepší herec ve vedlejší roli v populární komedii „Mary Tyler Moore“. Další dvě za hlavní roli v seriózní dramatické sérii „Lou Grant“.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zbylá ocenění Emmy Asner obdržel v letech 1976 a 1977 za práci v minisériích „Rich Man, Poor Man“ a „Roots“. Ve své práci a koníčku pokračoval dále i po zrušení série „Lou Grant“. Objevil se pak ještě ve spoustě různých seriálů, jako byly „Modern Family“, „Studio 60 on the Sunset Strip“, „ER“, „Cobra Kai“ a další. Nezanedbával však ani film. Nejednou si Asner pro svou statnou postavu zahrál například Santa Clause.

Herec si získal fanoušky i po roce 2000

Jako Santa Claus byl viděn například ve filmu „Elf“ z roku 2003. Díky tomu, že herec propůjčil svůj hlas brýlatému vdovci a prodavači balónků Carlu Fredricksenovi z filmu „Nahoru“, si získal fanoušky i v mladé generaci. Tento film od Pixaru vyšel v roce 2009. Dále také za tři roky nadaboval krátký animovaný film, kde se jednalo o příčinách finanční krize. Poslední roli si zahrál v „Modern Family“, kde hostoval v roce 2020.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Asner byl za svůj život dvakrát ženatý. Mezi rodinné pozůstalé patří také jeho čtyři děti. V době před svou smrtí měl stále spousty příležitostí si zahrát zajímavé role a zúčastnit se různých projektů. Na začátku srpna 2021 se v rozhovoru svěřil, že nebýt problémů s levou nohou, cítil by se o něco mladší. A ještě necelý týden před svým nečekaným odchodem plánoval několik jednorázových rolí. Ve věku 91 let však obklopen svými nejbližšími v Kalifornii zemřel.

Zdroj: CNN

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1963 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte