Schumacherova rodina truchlí. Otřásla s ní tragická zpráva, kterou nikdo nečekal

Zemřel dobrý přítel bývalé legendy F1 Michaela Schumachera. Byl to také rodinný důvěrník. Jeho smrt způsobila rakovina, se kterou dlouhou dobu bojoval.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodinou Michaela Schumachera otřásla tragická zpráva o smrti jednoho z nejbližších a nejlepších přátel Johannesa Peila. Byl to bývalý lékař sedminásobného mistra světa F1 a zemřel ve věku 67 let na rakovinu. Byli si s Michaelem opravdu blízcí a nejen s ním, milovala ho celá jeho rodina. Prožívají teď opravdu těžké dny.

Rakovinou trpěl už delší dobu

Peil zemřel v pátek 24. září ve věku 67 let. Rakovinu mu diagnostikovali počátkem léta 2020. Po dlouhých chemoterapiích byl v září tohoto roku přijat na univerzální kliniku ve Frankfurtu nad Mohanem se zápalem plic a otravou krve. Tam nakonec zemřel. Před smrtí ho v nemocnici navštívil ještě premiér, s nímž byli velcí přátelé.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Timo Boll

Byl i při tragické nehodě Schumachera

Profesor Johannes Peil byl první, koho rodina Schumachera zavolala poté, co měl Michael téměř smrtelnou lyžařskou nehodu. Chtěli ho požádat o radu, byl jediný, komu věřili. Ten okamžitě odletěl do Grenoblu, kde bojovali o život legendárního závodníka F1. Bylo to i kvůli tomu, že měli během jeho kariéry obzvláště blízký vztah. Často ho navštěvoval i v posledních letech, takže zpráva o jeho úmrtí zasáhla celou rodinu Schumacherových.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho žena i děti truchlí

Peil se narodil v hesenském lázeňském městě Bad Nauheim a potom tam začal pracovat na sportovní klinice. Mimo jiné byl i ošetřujícím lékařem a poradcem bývalého pilota Formule 1 Nico Rosberga a hvězdného gymnasty Fabiana Hambüchena.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Manželka o něm řekla, že jeho vášní byla medicína. Byl silná osobnost, plná chuti do života a nesmírně oddaná společnosti. Johannes Peil po sobě zanechal ženu Malu a také své tři děti, které jsou ve věku od devíti do jednatřiceti let.

Zdroj: Ripost, LatestPageNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost