Rodina Schumacherových truchlí | DámskýDeník.cz

Schumacherova rodina truchlí. Otřásla s ní tragická zpráva, kterou nikdo nečekal

Zemřel dobrý přítel bývalé legendy F1 Michaela Schumachera. Byl to také rodinný důvěrník. Jeho smrt způsobila rakovina, se kterou dlouhou dobu bojoval.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodinou Michaela Schumachera otřásla tragická zpráva o smrti jednoho z nejbližších a nejlepších přátel Johannesa Peila. Byl to bývalý lékař sedminásobného mistra světa F1 a zemřel ve věku 67 let na rakovinu. Byli si s Michaelem opravdu blízcí a nejen s ním, milovala ho celá jeho rodina. Prožívají teď opravdu těžké dny.Rakovinou trpěl už delší dobu

Peil zemřel v pátek 24. září ve věku 67 let. Rakovinu mu diagnostikovali počátkem léta 2020. Po dlouhých chemoterapiích byl v září tohoto roku přijat na univerzální kliniku ve Frankfurtu nad Mohanem se zápalem plic a otravou krve. Tam nakonec zemřel. Před smrtí ho v nemocnici navštívil ještě premiér, s nímž byli velcí přátelé.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Timo Boll

Byl i při tragické nehodě Schumachera

Profesor Johannes Peil byl první, koho rodina Schumachera zavolala poté, co měl Michael téměř smrtelnou lyžařskou nehodu. Chtěli ho požádat o radu, byl jediný, komu věřili. Ten okamžitě odletěl do Grenoblu, kde bojovali o život legendárního závodníka F1. Bylo to i kvůli tomu, že měli během jeho kariéry obzvláště blízký vztah. Často ho navštěvoval i v posledních letech, takže zpráva o jeho úmrtí zasáhla celou rodinu Schumacherových.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho žena i děti truchlí

Peil se narodil v hesenském lázeňském městě Bad Nauheim a potom tam začal pracovat na sportovní klinice. Mimo jiné byl i ošetřujícím lékařem a poradcem bývalého pilota Formule 1 Nico Rosberga a hvězdného gymnasty Fabiana Hambüchena.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Manželka o něm řekla, že jeho vášní byla medicína. Byl silná osobnost, plná chuti do života a nesmírně oddaná společnosti. Johannes Peil po sobě zanechal ženu Malu a také své tři děti, které jsou ve věku od devíti do jednatřiceti let.

Zdroj: Ripost, LatestPageNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2898 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď