Schumacherova rodina truchlí. Otřásla s ní tragická zpráva, kterou nikdo nečekal

Zemřel dobrý přítel bývalé legendy F1 Michaela Schumachera. Byl to také rodinný důvěrník. Jeho smrt způsobila rakovina, se kterou dlouhou dobu bojoval.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodinou Michaela Schumachera otřásla tragická zpráva o smrti jednoho z nejbližších a nejlepších přátel Johannesa Peila. Byl to bývalý lékař sedminásobného mistra světa F1 a zemřel ve věku 67 let na rakovinu. Byli si s Michaelem opravdu blízcí a nejen s ním, milovala ho celá jeho rodina. Prožívají teď opravdu těžké dny.

Rakovinou trpěl už delší dobu

Peil zemřel v pátek 24. září ve věku 67 let. Rakovinu mu diagnostikovali počátkem léta 2020. Po dlouhých chemoterapiích byl v září tohoto roku přijat na univerzální kliniku ve Frankfurtu nad Mohanem se zápalem plic a otravou krve. Tam nakonec zemřel. Před smrtí ho v nemocnici navštívil ještě premiér, s nímž byli velcí přátelé.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Timo Boll

Byl i při tragické nehodě Schumachera

Profesor Johannes Peil byl první, koho rodina Schumachera zavolala poté, co měl Michael téměř smrtelnou lyžařskou nehodu. Chtěli ho požádat o radu, byl jediný, komu věřili. Ten okamžitě odletěl do Grenoblu, kde bojovali o život legendárního závodníka F1. Bylo to i kvůli tomu, že měli během jeho kariéry obzvláště blízký vztah. Často ho navštěvoval i v posledních letech, takže zpráva o jeho úmrtí zasáhla celou rodinu Schumacherových.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho žena i děti truchlí

Peil se narodil v hesenském lázeňském městě Bad Nauheim a potom tam začal pracovat na sportovní klinice. Mimo jiné byl i ošetřujícím lékařem a poradcem bývalého pilota Formule 1 Nico Rosberga a hvězdného gymnasty Fabiana Hambüchena.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Manželka o něm řekla, že jeho vášní byla medicína. Byl silná osobnost, plná chuti do života a nesmírně oddaná společnosti. Johannes Peil po sobě zanechal ženu Malu a také své tři děti, které jsou ve věku od devíti do jednatřiceti let.

Zdroj: Ripost, LatestPageNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný