Celé Česko oplakává ztrátu oblíbeného hudebníka. Jeho odchod přišel zčistajasna, nikdo si to nedokáže vysvětlit

Přestože se zesnulý zpěvák a skladatel vyučil elektrikářem, jeho profesní dráha je spjatá s muzikou. Dlouhé roky prodával v obchodě ve svém rodišti gramofonové desky.

Pohřební svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Český umělecký svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých devětapadesáti let náhle zemřel charismatický hudebník, zpěvák s nezaměnitelným hlasem a skladatel Vlasta Zahrádka. Třebíčský rodák hrál například v kapelách Carmen, ZaHraDa, Le Garden, Czech Faith No More nebo Pop Killers. O jeho nečekaném skonu informovali na sociálních sítích jeho přátelé.

Fanoušky i kamarády jeho nečekaný odchod šokoval

Muzikant, který byl několik dekád výraznou postavou české hudební scény, zemřel podle TřebíčskéhoDeníku po krátké a těžké nemoci. Ostřílený muzikantský matador hrál v poslední době zejména ve své kapele ZaHraDa. S formací Pop Killers byli dokonce předskokani amerických Ugly Kid Joe nebo finských Waltari. Nejvíc ho ale proslavila legendární skupina Carmen, jejíž tváří byl zpěvák Petr Bende.

Smrt hudebníka zaskočila jeho fanoušky i kolegy z branže. „Vlasto, kamaráde, nemůžu tomu uvěřit. Tak dlouho se známe, tolik jsme toho spolu prožili, tolik jsi mě toho naučil a nedávno jsme se domlouvali a těšili na společné hraní a soukromý pokec a pivko,“ reagoval Bende v reelu na svém facebookovém profilu a zavzpomínal na to, jak mu zesnulý hudebník dal šanci stát se součástí Carmen.

Muzika byla jeho celoživotní vášní a láskou

V šoku byla z náhlého odchodu svého blízkého kamaráda a kolegy i zpěvačka a herečka Jitka Boho. Se Zahrádkou úzce spolupracovala na svém albu Zazel. Vlasta Zahrádka…nemůžu tomu uvěřit. Vždyť jsme si měli v prosinci v Třebíči spolu zazpívat. Budeš chybět. Děkuji, že sis mě vybral, abych byla tvá Zazel aspoň na chvíli,“ smutnila zpěvačka na Facebooku.

Ráj jsem našel v zahradách…

Zveřejnil(a) Vlasta Zahrádka dne Středa 5. června 2024

Zesnulý zpěvák byl původní profesí elektrikář, ale vždycky ho to táhlo k muzice. V Třebíči pracoval v obchodě s gramofonovými deskami. „Muzika je pro mě všechno. Je to můj koníček, celoživotní láska, vášeň. Miluju tvořit hudbu, texty, ten proces je tak vzrušující. Mám rád jak živé koncerty, tak práci ve studiu,“ cituje nedávné Zahrádkovo vyjádření server Novinky. Poslední rozloučení se uskutečnilo 8. června.

Co říkáte na nečekaný odchod hudebníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články