Rodina oblíbeného hudebníka vypustila šokující zprávu. Jeho nečekaná smrt zaskočila fanoušky z celého světa, jsou v slzách

Fanoušci metalu zažili šok. Známý bubeník a zakladatel skupiny Slipknot Joey Jordison zemřel v pouhých 46 letech. Hold mu vzdali kolegové hudebníci i další slavné osobnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Slipknot je oblíbená americká heavy metalová skupina, která byla založena v roce 1993 v Iowě. Skupina prorazila díky svému drsnému a velice originálnímu vzhledu. Nikdy nechyběly šílené kostýmy ani bizarní masky. Celým jménem Nathan Jonas Jordison byl nejen spoluzakladatel skupiny, ale také její důležitou součástí. Zastával totiž nepostradatelnou pozici bubeníka. Jeho smrt zasáhla fanoušky heavy metalové hudby po celém světě.

Začátky a neskutečný úspěch kapely Slipknot

Jordison byl společně s Shawnem Crahanem a Paulem Grayem původními členy kapely Slipknot (doslovný překlad tohoto názvu je kluzký uzel). Metalová kapela vznikla v roce 1995. Již čtyři roky poté se jim povedlo vydat úspěšné debutové album, kterým prorazili do celého světa. Skupině se dále v průběhu let podařilo prodat milióny alb a dosáhnout i ocenění Grammy za nejlepší metalový výkon.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proslavili se jak díky svému originálnímu vzhledu tak i jedinečnému hudebnímu stylu. Jejich vzezření utkvělo v hlavě vždy naprosto všem. Nosili šílené kostýmy a kombinézy společně s bizarními maskami. Koncerty připomínaly spíše scény z hororových filmů než vystoupení kapely. Zážitek z živé hudby navíc doprovázela vždycky velké ohňová show.

Joey Jordison a jeho nečekaný odchod z kapely

Nathan Jonas Jordison byl americký hudebník, který se proslavil především díky skupině Slipknot. V mnoha heavy metalových magazínech byl označován za světovou jedničku ve hře na bicí. Bubnoval už od svých 10 let, tudíž mu zkušenosti rozhodně nechyběli, navíc se krásně doplňovaly s jeho velkým talentem. Přestože jeho oblíbenějším hudebním nástroje byla spíše kytara.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V hudbě vyrůstal již od mala a proto se v roce 1995 připojil do Pale Ones. Tento projekt nakonec dostal jiný název a tím byl Slipknot. Jordison během své kariéry vystupoval i s mnohými dalšími kapelami a zpěváky jako je třeba Metallica, Rob Zombie nebo Korn. Avšak v roce 2013 se kvůli zdravotním důvodům rozhodl ze Slipknotu odejít. Později se ukázalo, že příčinou byla transverzální myelitida, což je forma roztroušené sklerózy.

Neobjasněná příčina smrti heavy metalového bubeníka

Nečekaným a bolestným překvapením pro metalové fanoušky bylo oznámení o úmrtí jejich oblíbeného bubeníka 26. července 2021. Již od roku 2013 se vědělo, že má Jordison vážné zdravotní problémy. Avšak takto brzký odchod v pouhých 46 letech rozhodně nikdo nečekal. Jeho rodina k náhlé smrti uvedla zatím jen to, že to bylo ve spánku a že jsou všichni touto událostí zcela zdrceni.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hudebníkovi vzdalo hold hned několik osobností. Jedním z nich byl samozřejmě jeho bývalý spolupracovník a kolega z kapely Slipknot zpěvák Corey Taylor. Ten po nečekaném oznámení, stejně jako i Crahan, na sociálních sítích zveřejnil černý post. Také skupiny Metallica a Papa Roach projevili smutek nad touto zprávou. Sociální sítě jsou nyní plné zármutku po legendárním bubeníkovy.

Zdroj: BBC

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články