Svět přišel o další hvězdu. Hudební průmysl truchlí nad legendou známé rockové skupiny, která se neodmyslitelně vepsala do dějin

Fanoušci pláčou, slavná hard rock skupina utrpěla ztrátu. Hudebník zemřel ve věku 72 let. O smrti informovali ostatní členové kapely.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

ZZ Top je americká hard rocková skupina, která vznikla v roce 1969 v texaském Houstonu. Členové této kapely jsou Billy Gibbons, Frank Beard a Elwood Francis. Do 28. července 2021 kapela měla 4 členy. Bohužel tohoto dne zemřel jejich baskytarista Dusty Hill. Ostatní se k jeho smrti vyjádřili na sociálních sítích.

Byl známý pro své husté vousy a sluneční brýle

Jeho spoluhráči Billy Gibbons a Frank Beard uvedli, že Hill zemřel ve spánku ve svém domě v Houstonu v Texasu. Další podrobnosti však neuvedli. Začátkem července kapela oznámila, že Dusty Hill s nimi nebude pár týdnů hrát kvůli jeho zranění kyčle.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hill byl známý pro své dlouhé husté vousy a sluneční brýle, které neustále nosil. Ve skupině ZZ Top působil přes 50 let.

Původně hrál na kytaru po boku svého bratra

V prohlášení Gibbonse a Bearda stojí: „Nám, spolu s nespočtem fanoušků ZZ Top po celém světě, bude chybět tvoje vytrvalost, dobrá povaha a oddanost, s níž jsi skupině ZZ Top dodával onen monumentální spodek. Budeš nám moc chybět, amigo!“

Narodil se jako Joseph Michael Hill a původně hrál na kytaru po boku svého bratra Rockyho v Dallasu. Poté se přestěhoval do Houstonu a připojil se k Beardovi. Kapela zahrála svůj první koncert v roce 1970. Vydala 15 studiových a 4 živá alba a byla uvedena do Rokenrolové síně slávy v roce 2004. Dusty Hill v kapele působil rovněž jako sekundární zpěvák a kromě baskytary hrál také na klávesy.

Zdroj: BBC

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články