Kvůli očekávanému miminku se majitelé zbavili svého psa. Ten zůstal opuštěný v útulku a málem to nepřežil

Manželé se kvůli miminku rozhodli odložit svého mazlíčka do útulku. Ten byl na pokraji smrti a jen díky hodným lidem se dostal do nové milující rodiny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk rozhodne pořídit si mazlíčka, jako je kočka nebo pes, měl by si uvědomit, že jde o závazek na spoustu let. Proto se musí tento počin pořádně zvážit a promyslet, je to totiž velká zodpovědnost. Budoucí páníčci musí vzít v úvahu řádnou péči o zvíře, či zajistit hlídání, když odjíždí na delší dobu pryč. Spousta lidí však všechna pro a proti nepromyslí, a poté se mazlíčků jednoduše zbavují. Ale jsou to stále živí tvorové, mají city a na svých pánech jsou závislí.

Německý ovčák

Stejně tak tomu bylo i v případě 3letého německého ovčáka Rocca a jeho pánů. Když majitelka psa zjistila, že čeká dítě, s manželem uvažovali, zda to dohromady zvládnou. Nakonec se rozhodli se svého mazlíčka zbavit. Odvezli Rocca do texaského útulku, kde jej nechali napospas svému osudu. Jeho noví „spolubydlící” byli opuštění psi s fyzickými problémy a nestabilitou. Někteří z nich se tam ocitli proto, že se o ně jejich bývalí majitelé nemohli z nějakého důvodu dále starat.

Dny ubíhaly a Rocco odmítal jíst. Byl ve stresu z nových zvuků a pachů, které kolem sebe cítil. Měl obrovský strach, stále se třásl. Došlo to až tak daleko, že zhubl na 1/3 své normální váhy a málem zemřel. Jedna z dobrovolnic, jež do útulku docházela, si smutného a psychicky zničeného pejska všimla. Snažila se s ním navázat kontakt, ale Rocco se neuvěřitelně bál. Bylo jí ho velmi líto, a tak se rozhodla najít mu co nejrychleji novou milující rodinu. To se jí naštěstí v brzké době podařilo.

Nová rodina

První dny s novou rodinou nebyly vůbec jednoduché. I když se mu snažili noví majitelé projevit co nejvíce lásky, bylo zjevné, že jeho předchozí páni k pejskovi nebyli příliš laskaví. Vykazoval úzkost a měl strach při jakémkoli rychlejším pohybu směrem k němu. Ale díky trpělivosti a vytrvalosti svých nových páníčků se Rocco dokázal otevřít a objevit radost i štěstí se skutečnou milující rodinou.

Od té doby se stal plnohodnotným členem v novém domově. Jeho příběh je zdokumentován a sdílen na sociálních sítích, kde slouží jako příklad pro všechny, kteří podobnou situaci zažívají. Nyní je z Rocca nejšťastnější pes na světě a svůj vděk i lásku dává rodině denně najevo. Je věrný, poslušný a strach nahánějící hlídač.

Rocco doplatil na to, že byl součástí rodiny, která se rozhodla mít dítě, a tak pro ně byl pes už nadbytečný. Naštěstí jeho příběh dopadl dobře a měl by být alarmujícím příkladem pro všechny, kteří zvažují pořízení psa. Chování jeho bývalé rodiny bylo opravdu ohavné a měla by se za své rozhodnutí stydět. Rocco měl obrovské štěstí, že našel nové milující majitele, kteří by jej nikdy neopustili.

Jak se podle vás zachovali bývalí majitelé?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen