Kvůli očekávanému miminku se majitelé zbavili svého psa. Ten zůstal opuštěný v útulku a málem to nepřežil

Manželé se kvůli miminku rozhodli odložit svého mazlíčka do útulku. Ten byl na pokraji smrti a jen díky hodným lidem se dostal do nové milující rodiny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk rozhodne pořídit si mazlíčka, jako je kočka nebo pes, měl by si uvědomit, že jde o závazek na spoustu let. Proto se musí tento počin pořádně zvážit a promyslet, je to totiž velká zodpovědnost. Budoucí páníčci musí vzít v úvahu řádnou péči o zvíře, či zajistit hlídání, když odjíždí na delší dobu pryč. Spousta lidí však všechna pro a proti nepromyslí, a poté se mazlíčků jednoduše zbavují. Ale jsou to stále živí tvorové, mají city a na svých pánech jsou závislí.

Německý ovčák

Stejně tak tomu bylo i v případě 3letého německého ovčáka Rocca a jeho pánů. Když majitelka psa zjistila, že čeká dítě, s manželem uvažovali, zda to dohromady zvládnou. Nakonec se rozhodli se svého mazlíčka zbavit. Odvezli Rocca do texaského útulku, kde jej nechali napospas svému osudu. Jeho noví „spolubydlící” byli opuštění psi s fyzickými problémy a nestabilitou. Někteří z nich se tam ocitli proto, že se o ně jejich bývalí majitelé nemohli z nějakého důvodu dále starat.

Dny ubíhaly a Rocco odmítal jíst. Byl ve stresu z nových zvuků a pachů, které kolem sebe cítil. Měl obrovský strach, stále se třásl. Došlo to až tak daleko, že zhubl na 1/3 své normální váhy a málem zemřel. Jedna z dobrovolnic, jež do útulku docházela, si smutného a psychicky zničeného pejska všimla. Snažila se s ním navázat kontakt, ale Rocco se neuvěřitelně bál. Bylo jí ho velmi líto, a tak se rozhodla najít mu co nejrychleji novou milující rodinu. To se jí naštěstí v brzké době podařilo.

Nová rodina

První dny s novou rodinou nebyly vůbec jednoduché. I když se mu snažili noví majitelé projevit co nejvíce lásky, bylo zjevné, že jeho předchozí páni k pejskovi nebyli příliš laskaví. Vykazoval úzkost a měl strach při jakémkoli rychlejším pohybu směrem k němu. Ale díky trpělivosti a vytrvalosti svých nových páníčků se Rocco dokázal otevřít a objevit radost i štěstí se skutečnou milující rodinou.

Od té doby se stal plnohodnotným členem v novém domově. Jeho příběh je zdokumentován a sdílen na sociálních sítích, kde slouží jako příklad pro všechny, kteří podobnou situaci zažívají. Nyní je z Rocca nejšťastnější pes na světě a svůj vděk i lásku dává rodině denně najevo. Je věrný, poslušný a strach nahánějící hlídač.

Rocco doplatil na to, že byl součástí rodiny, která se rozhodla mít dítě, a tak pro ně byl pes už nadbytečný. Naštěstí jeho příběh dopadl dobře a měl by být alarmujícím příkladem pro všechny, kteří zvažují pořízení psa. Chování jeho bývalé rodiny bylo opravdu ohavné a měla by se za své rozhodnutí stydět. Rocco měl obrovské štěstí, že našel nové milující majitele, kteří by jej nikdy neopustili.

Jak se podle vás zachovali bývalí majitelé?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů