Jeho žárlivost vyvrcholila hororovou scénou. Nejspíš v tom hrála roli i jeho drogová závislost

Muž chtěl mít svou partnerku pod kontrolou. Musela se zpovídat, kde a s kým se stýká. Během pouhých 3 let se dokonalý vztah takto diametrálně změnil.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Scénou jako z hororu skončil vztah, který tak slibně začal. Poprvé se potkali na party s kamarády, Chelsey Morrisové bylo 15 let a Ryan Abbot byl 19letý hoch. Ze začátku svůj vztah drželi v tajnosti, protože nechtěli, aby o nich věděli přátelé. První varovné signály se objevily záhy. „Nelíbí se mi, že se na tebe všichni dívají,“ řekl Ryan v restauraci. Jenže Chelsey tomu nepřikládala zvláštní význam. Podle ní byl její partner jen pozorný a ochranitelský.

Pokaždé udělala, co on chtěl

Mýlila se, dokonalých bylo jen několik prvních měsíců jejich vztahu. Když Chelsey dovršila 18 let, přistěhovala se k Ryanovi. „Nemohla jsem se dočkat, až s ním začnu žít, ale jakmile jsem se nastěhovala, věci nabraly spád,“ vypráví žena. Ochranitelské jednání Ryana najednou vypadalo jako žárlivost. Začal kontrolovat Chelsey na každém kroku. Musela se zpovídat, kam jde a s kým. „Bylo jednodušší zůstat doma, než se hádat o tom, kam jdu,“ vysvětluje.

Začala ztrácet kontakt s přáteli i rodinou. Matka Chelsey navrhovala, ať se vrátí domů. Ryan holdoval drogám i alkoholu, což v kombinaci s jeho výbušnou povahou byl téměř smrtící koktejl. Pokaždé ale Chelsey přesvědčil, aby udělala, co chtěl on. „Věděl, jak se mi dostat do hlavy,“ popisuje žena své pocity. Po téměř 3letém soužití už nechtěla být jen zavřená v bytě. Sebrala odvahu a našla si práci.

Vrátila se zpátky domů k rodičům

Jakmile dostala místo v místní prodejně, byla z toho nadšená. Ryanovi se to ale nelíbilo a posmíval se jí, to byla poslední kapka. Sbalila si věci a odstěhovala se zpátky domů. Po několika týdnech se cítila klidnější. Pořád se však bála, že se Ryan může objevit. Když byla se sestrou v restauraci, přišel za ní. „Vrať se domů, ať si můžeme promluvit,“ řekl. Chelsey nechtěla v restauraci vyvolat scénu, a tak souhlasila. Ve chvíli, kdy dorazili do bytu, se Ryan rozčílil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyptával se, s kým se stýkala. Nechtěla odpovídat s tím, že mu do toho nic není. Ryan zuřil a vztekle přecházel bytem. Když Chelsey chtěla odejít domů, uviděla Ryana, jak stojí ve dveřích a v ruce drží mačetu. „Zabiju tě,“ zařval a rozběhl se k ní. Pokusila se utéct, ale muž jí zabořil hrot mačety do zad. Snažila se před ním schovat v ložnici, kde zatelefonovala o pomoc kamarádce. Slyšela, jak Ryan rozbíjí věci v domě. Zkusila opět utéct.

Zkrvavená žena skončila v nemocnici

Zablokoval jí cestu a znovu máchl mačetou, tentokrát mířil na její hlavu. Chelsey si ji zakryla rukou, takže Ryan seknul jen přes její ukazováček, všude byla krev. „Prosím, nech mě jít,“ žadonila. Ryan nakonec opustil dům a začal demolovat auta, věci na ulici i okolní domy. Na místo dorazila policie i kamarádka Chlesey, která ji odvezla do nemocnice, kde jí sešili záda a musela také na operaci s prstem. Policie Ryana ihned sebrala a zatkla.

U liverpoolského soudu se 28letý muž přiznal k ublížení na zdraví, držení nože, rasově motivovanému přestupku proti veřejnému pořádku a 5 trestným činům poškození cizí věci. Vyfasoval 4 roky vězení a po propuštění také 5letý zákaz přiblížení k Chelsey. „Našla jsem odvahu se mu postavit a jsem na sebe pyšná,“ říká 21letá žena, která po útoku trpí úzkostmi. „V tom vztahu jsem ztratila spoustu let, kdy jsem se cítila uvězněná. Konečně mohu dělat to, co je pro mě nejlepší,“ dodala.

Jak se vypořádat se žárlivým partnerem?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články