K smrti zanedbané děti musely žít ve vlastních výkalech. Krkavčí matka vyvázla pouze s podmínkou

Při domovní razii policisté objevili extrémně zanedbávané děti. Všechny žily v pokoji, který byl pokrytý jejich výkaly. Přístup rodičů k výchově lze jen těžko pochopit.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joseph Curtis
                   

Čtyři děti byly nalezeny v naprosto extrémních podmínkách na pokraji smrti. Když policie vtrhla do domu díky anonymního oznámení nikdo nečekal, co je čeká uvnitř. Místnost, do které policie vtrhla, byla plná fekálií, které byly rozmazané dokonce i po stěnách. Děti, které tam našli, byly podvyživené, špinavé a měly otevřené hnisající rány a vyrážky.

Šokující objev policie při razii do domu

Když policie přišla k domu přišel je uvítat otec dětí ve spodním prádle a matka, která je nechtěla pustit dál. Naštěstí měli policisté povolení k prohlídce a tak jim nemohli zabránit. Z jednoho pokoje byl slyšet dětský hlas a policie proto chtěla dovnitř. Bylo zamčeno a rodiče odmítli otevřít, policie tak musela vyrazit dveře. To, co je uvnitř čekalo, si pravděpodobně budou pamatovat do konce života. Uvnitř byly fekálie a to všude, dokonce i na zdech. Nejvíce ale vyděsilo členy policie to, že v nich objevily děti.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Joseph Curtis

Jeden z policistů se na místě pozvracel. Vyděsilo je, že děti ani nemluvily, prostě se na ně jenom koukaly. Napočítali dohromady čtyři děti. Holčičku schovanou za převrácenou postelí, chlapečka se zaklíněnou rukou pod topením, batole brodící se použitýma plenkami a miminko s přetékající plenou na sobě. Všechny děti kromě miminka na sobě měly pouze staré tričko. Policie si také všimla, že mají vyrážku, a jelikož byly děti pokryté směsicí výkalů a krve, nebylo se čemu divit.

Chybělo málo, aby děti zemřely na infekci

Děti byly taky dehydratované a i podvyživené. Jedinou připomínkou potravy byly prošlé potraviny smíchané s výkaly a kelímky s hustou tekutinou na dně. Když policisté zatkli rodiče a čekali na zdravotní a sociální službu pro děti, chtěli jim dát najíst. Jediné co v kuchyni ovšem našli byla marihuana. Jeden člen policie proto musel do nedalekého obchodu, aby měly děti alespoň něco k snědku.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Joseph Curtis

Oba rodiče se přiznali k zanedbávání svých dětí. Jediný kdo šel ale do vězení byl otec dětí, který byl odsouzen na 14 měsíců. Matka zanedbaných dětí dostala pouze 14 měsíců podmínky, jelikož byla shledána psychicky nestálou. Otec dětí trval na tom, že to zvládá i přes to, v jakém byly děti stavu. Bylo až šokující, že mu podmínky ve kterých své děti nechal přežívat přišly dostačující.

Všímavost je klíčová

Tento případ je sice extrémní, ale není jediný. Bohužel je takových případů mnoho. Nemusí sice být až tak závažné, ale to neznamená, že je to normální a děti by takhle vyrůstat prostě neměly. Pomoci můžete i vy, není to nic složitého. Když si všimnete, že dítě ve vašem okolí není v pořádku, je zanedbané, nebo třeba má často modřiny neváhejte se obrátit na sociální služby. Sice to tak možná nevypadá, ale můžete tím dítěti zachránit budoucnost.

Jaký trest byste rodičům zanedbaných dětí uložili vy?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články