Na lásku není nikdy pozdě: Znovu se potkali v 80 letech a dle svých slov jsou teď šťastnější než kdy předtím

Potkali se na pohřbu kamaráda a zamilovali se do sebe. Pár usměvavých osmdesátníků je důkazem, že láska nezná žádných hranic a věk je jenom číslo.

seniorský pár i Zdroj fotografie: iStock
                   

Láska kvete v každém věku. Bezhlavě se zamilovat mohou lidé ve dvaceti, padesáti nebo osmdesáti letech. Přesně to se stalo jednomu páru, jehož milostný příběh je velmi zvláštní a inspirující. Poprvé se setkali před desítkami let, když coby mladí studenti chodili na stejnou univerzitu. Jejich cesty se tehdy ale rozešly. Když se sešli podruhé v roce 2014, s překvapením zjistili, že jsou stvoření jeden pro druhého.

Na ulici vyfotila neznámý pár

Fotografka Alina Birjuková kráčela po jedné z ulic estonského Tallinnu a náhodně vyfotila starší pár, který procházel kolem. Nevědomky na snímku zachytila Una a Lindu. Vypadali tak šťastně, že na ni udělali obrovský dojem. „Okamžitě jsem věděla, že je chci lépe poznat,“ vypráví. Fotografii zveřejnila na sociálních sítích.

K jejímu překvapení na ní kamarád Aliny poznal svou babičku. Slíbil fotografce, že ji s párem seznámí. Když Lindě a Unovi navrhla, aby se stali protagonisty jejího fotodokumentárního projektu Čerstvě zamilovaní, neváhali. Touha po tom, aby se fotografka o nevšedním seniorském páru dozvěděla i tu nejmenší podrobnost, sílila. Pohybovat se v jejich blízkosti a dozvědět se všechno o jejich životě bylo pro Alinu osvěžující.

Celý život máme před sebou

Fotografce postupně docházelo, jak mylná byla její představa, že se mohou bláznivě zamilovat jen mladí lidé. Pravá láska se může objevit kdykoliv. Uno a Linda se do sebe zamilovali v roce 2014. Setkali se už v roce 1946, když studovali na univerzitě. Tam se ale jejich cesty rozdělily. Uno byl po roce vyloučený a Linda ve studiu pokračovala. Uplynuly desítky let a poté, co oba ovdověli, se znovu setkali na pohřbu blízkého přítele.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Domluvili se, že půjdou na kávu, a nezůstalo jenom u ní. Následovaly další schůzky. Najednou si oba uvědomili, jak moc je jim spolu dobře. Od té doby jsou nerozluční. „Čím jste starší, tím rychleji čas utíká a tím silněji pociťujete, že máte stále více a více věcí na práci. Rádi bychom si mysleli, že máme před sebou ještě spoustu času, i když roky letí rychlostí světla. Nechceme mladé lidi nic učit, chceme se učit od nich. Je nám teprve 95 let, celý život máme před sebou. Každopádně teď teprve prožíváme to opravdové štěstí,“ řekli o svém vztahu Alině.

Co si myslíte o rčení, že láska kvete v každém věku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články