Zaměstnanci čerpací stanice adoptovali toulavého psa. Lidé ho jezdí sledovat při „práci“, dokonce má i uniformu

Toulavý pes se stále zdržoval u jedné čerpací stanice. Místní zaměstnanci si na něj tak zvykli, že se nakonec rozhodli o něj postarat.

Pes na chodníku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na celém světě žije více jak 500 milionů psů, z toho toulavých je kolem 370 milionů. Podle některých neziskových organizací je ale počet psů bez domova mnohem vyšší. Odhadují, že jde až o 600 milionů těchto zvířat. Je to opravdu neuvěřitelné a smutné číslo. Naštěstí se najdou lidé, kteří se snaží tyto chlupáče zachraňovat a hledat jim náhradní domovy nebo se jich sami ujmou. To je i případ zaměstnanců jedné čerpací stanice.

Toulavý pes

Každé ráno, když zaměstnanci benzinky v Calbuco v Chile přicházeli do práce, seděl opodál toulavý pes. Měl strach se přiblížit, protože měl s lidmi nejspíše špatnou zkušenost. Ze začátku si ho pumpaři nevšímali, mysleli si totiž, že si v blízké době najde jiné místo, kde by se zabydlel. Ale dny ubíhaly a pejsek se stále vracel. Pracovníci čerpací stanice se už na chlupáče těšili a rozhodli se, že se k němu zkusí přiblížit a spřátelit se s ním.

Nabídli mu krmení a vodu a čekali, jak bude pes reagovat. Po chvíli otálení se přiblížil k misce a s chutí vše snědl. Pomaličku se pumpaři přibližovali, až se dostali k opuštěnému zvířeti. Pejsek se ze začátku bál, ale později se nechal pohladit, až se s lidmi bez problému pomazlil. A tak se tito dobrodinci rozhodli, že si pejska adoptují a udělají z něj maskota čerpací stanice.

Ochránce

Zaměstnanci pumpy se o psa skvěle starali. Nejen, že ho krmili, ale vzali ho i k veterináři na prohlídku. A aby zákazníci a návštěvníci věděli, že je pejsek zdejší, obstarali mu i na míru ušitou uniformu s logem Shell a jmenovkou, na které bylo napsáno Hlídač. Toto jméno mu vymysleli pracovníci benzinky, protože ho brali jako ochránce svého pracoviště. Jeho roztomilost přilákala mnoho lidí, takže se denně mazlí a nechá se drbat každým, kdo má zájem. Děti by si s ním nejraději hrály celý den.

Zveřejnil(a) Antonio Armstrong Valenzuela dne Pátek 15. listopadu 2019

Zveřejněná fotografie psa v uniformě s pozadím čerpací stanice se stala okamžitě virálním hitem internetu. Lidé sem přijíždějí, aby si mohli fešáka prohlédnout a pomazlit se s ním. To se velmi hodí společnosti Shell, které to okamžitě udělalo skvělou reklamu, zvedlo popularitu a také zisky. Hlídač si svou pozici velmi oblíbil a rychle se přizpůsobil denní rutině svého „zaměstnání“.

Líbí se vám, jak se zachovali zaměstnanci čerpací stanice?

Zdroj: Tn
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů