Zaměstnanec odmítl splnit hloupý úkol od vedení. Svého šéfa tím natolik naštval, že ho zamknul v kanceláři a ujel

Pracovní konflikt údržbáře s nadřízeným měl bizarní průběh. Jakmile uslyšeli přijíždět policejní automobil, oba zmizeli. Šéf odemkl kancelář a z firmy odjel, pracovník odešel domů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy na pracovištích občas bývají dost napjaté. Někdy stačí jediný nevrlý kolega, který dokáže vytvořit pořádně dusnou atmosféru, v horších případech je to nepříjemný nadřízený. A právě konflikt s šéfem pravděpodobně bude stát místo jednoho údržbáře. Ve firmě pracuje už devět let a nikdy neměl problémy. Jenže teď dostal úkol, jejž odmítl splnit. Dokonce došlo i k dost zvláštnímu incidentu, ke kterému byla přivolaná policie.

Údržbář odmítl odpady pálit v peci

Za celou dobu své profesní kariéry se údržbář nedostal do sporu s nadřízeným. Jedinkrát se vzepřel a zřejmě rovnou přijde o práci. „Šéf mi řekl, abych spaloval odpad v peci. Odmítl jsem to udělat. Ne že bych byl nějaký velký ekolog, ale odpad je třeba likvidovat jiným způsobem. Můj nadřízený mě ze vzteku zavřel do kanceláře, protože jsem nesplnil svou povinnost,“ cituje údržbáře Tomáše server Gazeta Pomorska.

Téměř devět let je zaměstnaný v oddělení údržby jednoho výrobního závodu v polském městě Świecie. Na konci týdne ho ale nadřízený pověřil úkolem, který mu nepřipadal správný. „Bylo to v pátek skoro ve tři hodiny odpoledne. Šéf mi řekl, abych spálil odpadky. Kdyby to byl normální odpad, nebyl by žádný problém. Ale byl to odpad z výroby. Části desek pokryté pryskyřicí, papír s mastnými skvrnami, kusy polystyrenu, rozbité plasty,“ popisuje pracovník údržby.

Nadřízený zamkl údržbáře v kanceláři

Pálit takový odpad mu připadalo hloupé a nadřízenému řekl, že to neudělá. „Začali jsme se hádat. Vyhrožoval mi, že mě vyhodí, pokud odpadky nespálím,“ svěřil se údržbář s tím, že ani neví, co to do něj vjelo, ale trval si na svém. Incident začal eskalovat. „Náhodou jsme byli v kanceláři sami. Chtěl jsem odejít, ale šéf mě nepustil. Málem došlo k potyčce. Pak šel ke dveřím, zamkl je a odešel. Zavolal jsem policii,“ vypráví údržbář s tím, že to celé trvalo asi deset minut.

maják na policejním voze iZdroj fotografie: Pexels

Když bylo slyšet přijíždějící policejní vůz, odemkl nadřízený dveře kanceláře a z firmy odjel. Údržbář odešel domů. Na policisty ani jeden nečekal. „Na veškerý odpad z továrny a odpadky zaměstnanců je ve firmě prakticky jen jeden kontejner. Musel by se každý den vyvážet, ale to znamená náklady navíc. Šéf našel způsob, jak se odpadu zbavit levněji tím, že se část spálí. Nenechám se nutit takhle znečišťovat životní prostředí,“ dodal údržbář. Počítá s tím, že dostane výpověď, zatím se tak ale nestalo.

Co si myslíte o rozhodnutí údržbáře odpad nespálit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články