Žena se ujala toulavého psa v hrozném stavu. Pak si uvědomila, že jí až děsivě někoho připomíná

Po ztrátě svého milovaného čtyřnohého přítele měla zející místo v srdci. Brzy jej však zaplnil malý toulavý pejsek, který si ji hned získal.

i Zdroj fotografie: S vědomím C. Powell
                   

„Musela jsem ho přestat ošetřovat, rozplakala jsem se a pevně ho objala.“ Když se v prosinci roku 2021 zaměstnankyně rozvozu potravin loučila se svým čtrnáctiletým psem, nikdy by ji nenapadlo, že se tak brzy zamiluje do jiného. O několik týdnů později jí zkřížil cestu vyděšený malý pes rasy shih-poo. Oběma navždy změnil život. „Viděla jsem, jak se zpoza náklaďáku vrhá přes silnici. Najednou se přede mnou objevil rozcuchaný pes,“ vzpomíná žena, která si přála zůstat v anonymitě.

Skoro jí skočil do náruče

Rychle zaparkovala poblíž. Chtěla vyděšené štěně najít. „Byl tak malý, vzhledem k mému čerstvě raněnému srdci ze ztráty vlastního chlupáče jsem nechtěla riskovat, že ho tam někdo nechá,“ dodala. Když malého pejska konečně znovu našla, okamžitě se naladili na stejnou notu. „Když jsme se na sebe podívali, řekla jsem: Pojď sem, kamaráde a on se ke mně rozběhl. Skoro mi skočil do náruče,“ řekla.

„Byl to okamžik, kdy jsem měla pocit, jako by mě hledal celý život a konečně našel.“ Žena se neúspěšně snažila najít majitele psa, který nebyl označen mikročipem ani psí známkou. Důkladná veterinární prohlídka ukázala, že tříletý pes, kterého pojmenovala Stitch, je v dobrém zdravotním stavu. Zvláštní však byla jeho matná srst. „Poté, co jsem se Stitchem strávila týden a neměla žádné vodítko k jeho majiteli, jsem ho ostříhala,“ vypráví.

Přináší jim do života jen radost

„To byl okamžik, kdy jsem si uvědomila, jak moc se podobá Lele, mému zesnulému miláčkovi. Musela jsem ho přestat vyčesávat. Rozplakala jsem se a pevně jej objala.“ Navzdory podobnosti dalo Stitchovi spoustu práce, než se začal cítit v novém domově bezpečně. Byl trochu plachý a nevěděl, jak si má hrát s hračkami pro pejsky,“ řekla. „Teď už naprosto miluje, když nám nosí své oblíbené kousky a hraje si s námi. Nakonec se z něj stal ten nejmilejší pes na světě a přináší nám do života radost.“

iZdroj fotografie: S vědomím C. Powell

Přestože se ženě po Lele stále stýská, je vděčná za čas, který spolu strávili, i za druhou šanci, kterou se Stitchem dostala. „Sedím a přemýšlím, jestli to byla Lela, díky které se naše cesty zkřížily v ten správný čas,“ přemítá. Ta podoba mezi nimi je až neuvěřitelná„. On zoufale potřeboval lásku a péči. Já jsem zoufale potřebovala pomoc při léčení zlomeného srdce. To, že jsme se našli, musel být prostě osud.“

Jaký význam má podle vás stejná podoba pejsků?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články