Nechtěného psa odložil tyran na ulici. Zachránce musel vystrašeného chlupáče složitě odchytit a získat si jeho důvěru za pomoci pamlsků

Na zoufalé zvíře, které každou noc čeká na stejném místě, byl smutný pohled. První pokus o získání si jeho důvěry ztroskotal. Napodruhé se zachránkyně lépe vybavila.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smutný malý chlupáč každý den vysedával na jednom a tom samém místě. Na obrubníku u celkem frekventované křižovatky, což nebylo příliš bezpečné. Marně doufal, že se pro něj jeho majitel vrátí na místo, kde ho vyhodil z auta. Jenže ten se psa zbavil jednou provždy. Před kolemjdoucími se plaché a zanedbané zvíře schovávalo, což mohlo signalizovat, že s ním nebylo dobře zacházeno, a proto se lidí straní.

Jako ostřílený pes bez domova nevypadal

Pejska, který se potuloval po okolí a každou noc čekal u křižovatky, si všimla náhodná kolemjdoucí žena Taylor Smith. Chtěla mu pomoci, ale vyděšené zvíře před ní uteklo. „Projížděla jsem kolem často. Původně jsem si myslela, že jeho majitel je někde poblíž, že ho jen venčí. Jenže pak jsme si všimla, že tam ten pejsek je každou noc,“ uvedla s tím, že bylo srdcervoucí se na něj dívat. Stihl ho stejný osud jako psa, o kterém jsme psali na DámskémDeníku, jehož majitel také vyhodil z auta na ulici.

Žena se rozhodla, že to tak ale nenechá. Vyjma toho, že bylo zjevné, že malý chlupáč asi psychicky strádal, byl ještě vyhublý a zdál se jí i dehydrovaný. „Bůh ví, kde si hledal potravu. Jako zkušený psí bezdomovec rozhodně nevypadal. Určitě měl předtím domov. Psi zůstávají v oblasti, kde se jich majitelé zbavují, protože jsou věrní a myslí si, že se pro ně jednoho dne vrátí,“ vysvětlila zachránkyně.

Vyděšené zvíře se snažilo před zachránkyní utéct

Na druhý pokus získat si jeho důvěru se Taylor už lépe vybavila, což je patrné z videa, které sdílí na sociálních sítích. Nešlo to úplně hladce, ale podařilo se jí přes hlavu psa přehodit vodítko a odchytit ho. Byl vyděšený, snažil se utéct, štěkal. Chvíli jsem za ním musela běhat, než se uklidnil. Pořád jsem mu opakovala, že to je v pořádku, že se nemusí bát. Nakonec se zastavil a nechal se i pohladit. V tu chvíli jsem věděla, že je vyhráno,“ vypráví zachránkyně.

@_like.a.movie ♬ original sound – Taylor Smith

Postupně si Taylor získávala důvěru psa. Později se rezignované zvíře nechalo naložit do auta. „Seděla jsem vedle něj na sedačce a byl klidný. Pak jsme mu dali najíst a napít. Začal vrtět ocasem, což bylo dobré znamení. Nakonec jsme ho vykoupali. Zdálo se, že si lázeň užívá,“ nadšeně popisuje zachránkyně, u které malý chlupáč našel nový domov. „Nechápu, že někdo může být tak bezcitný, že vyhodí bezbranného tvora jako nějaký odpad,“ dodala.

Toulaví psi většinou končí v útulcích

V celosvětovém měřítku je zhruba třetina ze všech psů toulavých, i když přesné statistiky neexistují. Česko si v tomto ohledu však vede nadmíru dobře. Podle serveru iDnes je v tuzemsku skoro nejméně toulavých psů z celé Evropy. Na ulici bezprizorní chlupáči ale většinou nekončí. V drtivé většině najdou provizorní domov v útulcích pro opuštěná, týraná nebo zaběhnutá zvířata, kterých tady funguje přes 350.

Jaký trest by měl dostat majitel, který vyhodí psa na ulici?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články