Zachránila 3denní mládě před vránou a vzala si ho domů. Jak ale zvíře začalo růst, došlo jí, že se šeredně spletla

Myslela si, že z vraního hnízda zachránila maličké psí mládě. Starala se o něj, ovšem až později zjistila, jaké zvíře si vlastně donesla domů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dobrosrdečnost některých lidí je úžasná. Nečiní jim žádný problém pomoci ostatním, ať už se jedná o ostatní osoby či zvířata. V případě zástupců zvířecí říše je to o to obdivuhodnější, jelikož si tato stvoření často nedokáží sama pomoci. Nedávno byl zveřejněn příběh zachráněného mláděte z vraního hnízda. Zachránkyně však neměla tušení, o jaké zvíře se jedná, později byla velmi překvapená.

Myslela si, že našla malé štěně

Když se žena procházela po lese, uslyšela podivné kvičení. Vydala se tedy za tímto zvukem, který ji přivedl až k vranímu hnízdu. Uvnitř našla malé stvoření, které vypadalo jako štěně. Bylo tak maličké a bezbranné. Žena nemohla dopustit, aby se stalo vraní potravou, a tak jej z hnízda vytáhla a odnesla domů. Mládě na tom bylo ale velmi zle. Jak píše také web AnimalChannel, vážilo pouhých 27 g a stále se třáslo. Zachránkyně o něj ale začala pečovat, krmila jej injekční stříkačkou, nahrazovala mu teplo jeho matky a dala mu jméno Bojo.

Díky takto kvalitní péči bylo zvíře den ode dne silnější a zdravější. Mezi ženou a Bojem vzniklo zvláštní a velmi pevné pouto. Jak ale Bojo rostl, zachránkyně zjišťovala, že se pravděpodobně nebude jednat o psa. Jaké bylo její překvapení, když nakonec poznala, že Bojo je ve skutečnosti skunk. Kontaktovala proto záchrannou stanici, kde její zaměstnanci naplánovali tzv. postupné vypouštění zvířete zpět do volné přírody.

Ve skutečnosti se ale jednalo o zcela jiné zvíře

Umožnili tak Bojovi, aby se pomalými kroky seznamoval s vnějším světem, adaptoval se a naučil se shánět si potravu sám. Po čase byl malý skunk skutečně připraven na vypuštění zpět do svého přirozeného prostředí. Celý příběh tohoto maličkého zvířátka byl zdokumentován a zveřejněn na YouTube, kde má již více než 1,4 milionů zhlédnutí a mnoho komentářů, ve kterých lidé vyjadřují vděčnost Bojově zachránkyni.

Zaměstnanci záchranné stanice uvedli, že se skunk Bojo skvěle adaptoval. V pravidelných intervalech jej však sledují, aby se ujistili, že se mu daří dobře a ostatní skunkové jej přijali mezi sebe. Bojo tak díky své zachránkyni utekl hrobníkovi z lopaty a nyní žije šťastným a spokojeným životem. Žena se zachovala obdivuhodně, pomohla totiž tvorovi, aniž by věděla, o jaké zvíře se jedná. Na DámskémDeníku jsme nedávno zveřejňovali podobný příběh, v němž se žena postarala o vajíčko, které našla na zahradě.

Co říkáte na záchranu malého skunka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články