V roce 1977 zachránila život těžce popálené holčičce. O 40 let později ji hledal celý internet

Posláním zdravotních sestřiček je pomáhat pacientům a pečovat o ně, jak jen nejlépe umí. Tato zdravotní sestra byla pro malou, popálenou dívenku učiněným andělem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdravotní sestřičky by měly být empatické. Zdravotnice z tohoto příběhu byla více než to, byl to živý anděl, který se nad rámec své práce staral o Amandu, která utrpěla popáleniny. Věnovala jí svůj čas, péči a lásku, aniž by ji nějak blíže znala. V nemocnici tehdy vznikly dojemné fotky těchto dvou žen. Osud tomu chtěl, aby se Amanda a její strážný anděl opět setkali, tentokrát obě dospělé.

Utrpěla popáleniny na těle

Amanda byla ještě opravdu malinká, když utrpěla těžké popáleniny od zvlhčovače vzduchu. Byla převezená do nemocnice ve Spojených státech amerických, kde se o ní po celou dobu do uzdravení starala mladá zdravotní sestřička. Ta dávala malému děvčátku něhu a lásku, kterou potřebovala. V roce 1977 dokonce jejich společné fotografie zveřejnili v nemocničním časopise. Malá Amanda si tyto fotografie schovávala od dětství a doufala, že zdravotní sestřičku jednou najde.

iZdroj fotografie: Freepik

Cítila totiž, že ji dluží velké poděkování za to, jak se o ni s láskou starala. Amanda přiznala, že i ze samotných fotografií ze sestřičky cítí její lásku a péči. Bohužel roky běžely a Amandě se stále nedařilo andělskou zdravotní sestřičku najít. Žena bohužel neznala její jméno, protože nebylo uvedené ani u fotografií a nebylo ani v nemocniční zprávě, kterou měla Amanda k dispozici. Žena pomalu přestala věřit, že se se svým andělem strážným ještě někdy setká.

Obrátila se na sociální sítě

Amanda už byla opravdu zoufalá a rozhodla se, že zkusí, jakou mají opravdu sílu sociální sítě. Proto na sociálních sítích zveřejnila celý svůj dojemný příběh a fotografie s mladou zdravotní sestřičkou, které vděčí za svůj život. Téměř okamžitě se ozvali lidé, že by mohlo jít o zdravotnici Susan. Zpráva se dostala až k samotné zdravotní sestře, která si na malé nevinné děťátko, o které pečovala ihned vzpomněla. Susan si vybavila, že malá Amanda byla po operaci nesmírně klidná.

Zatímco ostatní děti po operacích buď často spí nebo pláčou, Amanda prý byla bdělá, ale naprosto potichu. Tichá, ale sebevědomá. Popsala malou dívenku zdravotní sestřička, která ji dávala svou lásku. Tyto dvě ženy se díky sociálním sítím setkali v nemocnici, kde se poprvé potkali před dlouhými 38 roky. Ukázalo se, že Amanda byla jednou z prvních pacientech mladé zdravotní sestřičky. Sestřička byla velmi dojatá, že Amanda tak dlouho uchovávala její fotografie a pamatovala si na ni.

Kdo byl v dětství vašim strážným andělem?

Zdroj: Inside Edition

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti