Katka byla smířená s tím, že porodí mrtvé dítě. Naštěstí se z čista jasna objevil lékař, který má srdce na pravém místě

Rodiče se už během ženina těhotenství dozvěděli, že jejich dítě se nejspíše kvůli vážné nemoci narodí mrtvé. K obrovskému překvapení všech to ale malý bojovník odmítl vzdát.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když Kate a Dustin zjistili, že čekají vymodleného chlapečka, byli štěstím bez sebe. Radost se však po jednom z vyšetření během ženina těhotenství změnila v noční můru. Jejich dítě bylo extrémně vážně nemocné. Podle lékařů neexistovala naděje, aby se narodilo živé. Malému chlapečkovi ale nakonec zachránila život náročná operace, jeho rodiče nemohli být šťastnější.

Trpěl smrtelnou vrozenou vadou

Když Kate přišla na jedno z mnoha těhotenských vyšetření, čekala jen samé dobré zprávy. Jenže ten den lékař zjistil něco hrozného. Jejího chlapečka postihla smrtelná vrozená vada. V tu chvíli ženu polil studený pot, protože s něčím takovým vůbec nepočítala. Malý hoch trpěl encefalokélou, při které se jeho mozek dostával štěrbinami ven z lebky. Doktoři matce řekli, že neexistuje žádná šance na chlapcovo přežití.

Koupili mu jen oblečení na pohřeb

Když to zdrcená Kate oznámila Dustinovi, oba se rozplakali. Nesnesitelný smutek se jich držel dlouhé týdny, kdy původně plánovali nakupovat všechnu potřebnou výbavu pro jejich novorozence. Nakonec se rozhodli koupit chlapci pouze důstojné oblečení, aby jej v něm mohli pohřbít. Celé období devíti měsíců pro ně bylo naplněno zoufalstvím a beznadějí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po porodu neztráceli čas péčí

Když se chlapec narodil živý, bylo to pro všechny překvapení. Lékaři ale stejně předpokládali, že přežije jen pár hodin, a tak neztráceli příliš mnoho času péčí a vážením novorozence. Jenže malý chlapec se nevzdával. „Prostě mu z lebky vyrostlo příliš mnoho mozku. Když se toto stane, je obvykle mozek příliš poškozený na to, aby zůstal funkční. Takže jsme v té době neměli vůbec žádnou naději,“ řekla později Kate v rozhovoru.

Chystali se na smutný konec

Chlapeček dostal jméno Bentley, ale hned po jeho narození začali lékaři připravovat rodiče na smutný konec. Ale Bentley ihned začal svůj boj o život. Klíčové první hodiny přežil, avšak nemocniční tým stále zůstával skeptický. Snažili se mu zajistit pohodlí, a to i přes očekávané úmrtí. Uběhly dny, týdny i měsíce, Bentley však stále pokračoval v boji. Byl ve velmi vážném stavu, ale živý, a tak rodičům svitla nová naděje.

Fantastický nápad lékaře

Jednoho dne Kate a Dustina kontaktoval John Meara, lékař z Bostonské dětské nemocnice, o kterém bylo známo, že patří k nejlepším ve svém oboru. Přišel za nimi se vzkazem, který by čekali ze všeho nejméně: „Bentley má novou naději na přežití!” Představil jim inovativní plán operace za použití nejmodernějšího 3D tisku. Počítačově vymodeloval model lebky a byl připraven se do nesmírně náročného zákroku pustit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Špičkoví odborníci jej zachránili

Tým těch největších Bostonských specialistů na operaci pracoval dlouhé hodiny. Takový proces byl opravdu nevídaný. Bylo zapojeno množství těch nejmodernějších přístrojů, aby zachránili Bentleyho život. Na operačním sále se vystřídaly desítky expertů, ale celý zákrok se nakonec zázračně podařil. Fascinující video o chlapcově operaci má nyní na YouTube téměř 2 miliony zhlédnutí.

Co říkáte na tuto unikátní operaci?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný