Na ulici našla vyděšené medvídě s plastovou lahví na hlavě. Mládě se po vrácení medvědici za záchranu dojemně odvděčilo

Medvědí mládě mělo hlavu uvízlou v lahvi. Žena, která ho našla, mu zachránila život. Medvídě se jí pak za pomoc roztomile odvděčilo.

Mládě černého medvěda i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé, kteří zachraňují zvířata, ať už pravidelně, nebo náhodou, si zaslouží velký obdiv. Díky těmto odvážlivcům ročně přežije a najde domov obrovské množství chlupáčů. Ale ne vždy se jedná pouze o psy a kočky. Někdy dojde k situaci, kdy je třeba pomoct divokým šelmám, ptákům či medvědům. Stejně jako v případě mladé ženy, která zachránila malé medvíďátko.

Medvídě by bez pomoci zemřelo

Když žena jela do práce autem, netušila, že zrovna ten den zažije velké dobrodružství. Jakmile projížděla kolem lesa, všimla si něčeho zvláštního na kraji silnice. Netušila, co to je. Zvědavost ji donutila zastavit a podívat se na tu zajímavost. Když zjistila, o co se jedná, rozbušilo se jí srdce a pochopila, že musí okamžitě zakročit, aby nedošlo k neštěstí.

Neznámý objekt totiž bylo malé medvídě, které nehybně leželo na zemi. Hlavu mělo uvízlou v plastové lahvi. Žena si zprvu myslela, že je mrtvé. Když se však více přiblížila, mládě se pohnulo. Zachránkyně tedy okamžitě chytla nádobu a snažila se ji z malé hlavičky sundat. Jak uvádí i web EditionCNN, trvalo jí to asi 10 vteřin. Poté bylo medvídě zase volné. Bez její pomoci by jistě nepřežilo. Buď by spadlo z velkého srázu do potoka, který tekl hned za krajnicí silnice, a utopilo by se, nebo by jej srazilo auto. Navíc bylo mládě velmi dehydrované, takže i to by mohlo být příčinou jisté smrti.

Medvědí mládě jí zamávalo na rozloučenou

Žena o mládě pečovala do doby, než bylo zase schopné postarat se o sebe, poté bylo vypuštěno zpět do volné přírody. Jaké překvapení však ženu čekalo, když po nějaké době přišlo medvídě zpět k jejímu domu. Tentokrát však nebylo samo. Přivedlo s sebou sourozence a mámu medvědici. Ta byla ženě očividně velmi vděčná za záchranu svého mláděte.

Malé medvídě, které si svou zachránkyni velmi oblíbilo, jí dokonce zamávalo na rozloučenou, což je zachyceno i na videu, které bylo zveřejněno na youtube. Vy se na něj můžete podívat přímo zde. Uvidíte na něm nejen vděčnost mláděte a jeho matky, ale i celou záchrannou akci. Sdílený příspěvek má již několik tisíc zhlédnutí i komentářů.

Toto video je důkazem, že i takto velká a nebezpečná zvířata dokážou projevit svou vděčnost a lásku. To, že medvědi lidem důvěřují, jsme ukázali na Dámském Deníku již dříve. A to příběhem muže, jemuž přišla medvědice ukázat svá mláďata, protože mu věřila.

Co říkáte na chování těchto medvědů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články