Autonehoda s roční dcerou v autě jí otevřela oči. Už nechtěla přemýšlet nad hrozivými scénáři, které by se mohly stát.
Cesty autem s malými dětmi vyžadují potřebnou přípravu a dostatečná opatření. Rodiče vždy myslí především na autosedačku a její umístění ve voze. Následně je nutné dítě do sedačky umístit tak, aby sedělo pohodlně a vše ostatní mělo po ruce, například hračky, flašku s pitím a svačinku. Je však také potřeba myslet na to, že za jízdy může dojít k nehodě.
Oněměla ze šoku
Kaitlyn, matka dvouleté slečny, měla před rokem autonehodu. Tehdy jela s dcerou na nákup. Do té doby si nedokázala připustit, že by se někdy mohla dostat do krizové situace tohoto rázu. Na jedné z křižovatek ve městě, kde její rodina žije, jí jiné vozidlo nedalo přednost v jízdě. Došlo k bočnímu střetu. Kaitlyn utrpěla při nárazu takový šok, že na určitou dobu oněměla.
I když byla při vědomí, tak nedokázala záchranářům sdělit všechny potřebné údaje, které v tu chvíli potřebovali vědět. Dcera tehdy logicky ještě nemluvila a bylo těžké předat všechny důležité informace. Tehdy ji zachránily poznámky v telefonu, které záchranářům ukázala. Mohli tak zjistit datum narození a krevní skupiny obou pasažérek vozidla. To však Kaitlyn přivedlo na jinou myšlenku.
Dvě minuty
Zamyslela se nad tím, co by se stalo, kdyby byla v bezvědomí a záchranářům neukázala svůj telefon. Popadla papír, tužku, provázek, izolepu a dala se do díla. Všechny důležité údaje sepsala na tento papír, následně jej omotala lepicí páskou, aby zajistila větší odolnost, a provázkem jej připevnila k dětské sedačce. Těchto cedulek vyrobila několik a rozmístila je na všechna příhodná místa.
Ostatním rodičům vzkazuje, že vytvořit takové opatření zabere pouhé dvě minuty. Člověk nikdy neví, co se stane a za preventivní kartičku nic nedá. Hloupý papírek se základními informacemi může pomoci záchranářům ve stěžejní chvíli, kdy bude záležet na každé sekundě. Všem rodinám jde o to samé. Zajistit svým dětem co největší bezpečí a pohodlí, které si zaslouží.