Dívka si oholila vlasy kvůli své kamarádce, která trpí rakovinou. Vedení školy s tím nesouhlasilo a vyhodili ji

Tato holčička se zachovala hrdinně, ale i tak musela opustit školu. Občas se stává, že když chcete pomoci a uděláte dobrý skutek, ostatní to nepochopí a za vaše skutky vás potrestají.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý z nás může kdykoliv onemocnět a předem o tom vůbec nemusíme vědět. Někteří lidé nemají to štěstí a do života jim vstoupí rakovina. V tu chvíli je čeká hodně chvil v nemocnici, chemoterapie, léky a mnoho dalších nepříjemných povinností, aby se opět uzdravili. Podobně na tom byla i malá holčička Delaney, která procházela rakovinou a vypadaly jí všechny vlasy. Protože byla velmi nešťastná, její kamarádka si také oholila hlavu, aby jí alespoň psychicky pomohla. Kvůli jejímu konání ji ale vyhodili ze školy.

Holčička, která se léčila z rakoviny

Nikdo z nás si jistě nepřeje, aby někdo z našich blízkých nebo přátel onemocněl rakovinou. Jedná se o velmi zákeřnou nemoc, kterou by si neměl projít nikdo, ale nelze jejímu vzniku zabránit, lze pouze dodržovat prevenci. Delaney Clementsová a Kamryn Renfroová jsou kamarádky již od malička a když vyrostly, nalezli u Delaney neuroblastom. Kvůli léčbě přišla o všechny vlasy a byla z toho velmi nešťastná. Její kamarádky a kamarádi ji poté začali říkat chlap, protože podle nich tak vypadala, i když nosila růžové holčičí oblečení.

Kamarádka jí chtěla pomoci

Toto chování se samozřejmě vůbec nelíbilo její nejlepší kamarádce Kamryn a aby Delaney pomohla, oholila si také celou hlavu. Delaney měla obrovskou radost, když Kamryn viděla. V tu chvíli si uvědomila, že na toto trápení nebude sama a že za ní Kamryn stojí. Maminka Delaney i matka Kamryn jsou na malou dívku skutečně hrdé.

Ve škole měli jiný názor

Kamryn i Delaney chodily každá do jiné školy. V případě Delaney škola respektovala její onemocnění, ale u Kamryn se vedení zachovalo tak, jak nikdo nečekal. V její škole totiž mají určité předpisy, jak se musí dívky i chlapci oblékat a netolerují jim oholené hlavy. Brzy přišel od vedení školy dopis pro rodiče Kamryn, ve kterém stálo, že Kamryn nebude moci smět vkročit na pozemek školy, kvůli její oholené hlavě. Dále uvedli, že se nemá vracet, dokud nebude mít zpět narostlé vlasy. Maminka Kamryn byla velmi naštvaná a vše dala na Facebook.

iZdroj fotografie: Depositphotos

U jejího příspěvku se brzy začaly objevovat komentáře, které odsuzovaly jednání školy a lidé byli velmi naštvaní. Kvůli tomu, že se příspěvek šířil mezi hodně lidí, se škola rozhodla uspořádat schůzku, na které celou záležitost proberou. Tři členové školní rady hlasovali pro zrušení dosavadních podmínek a jeden z nich nesouhlasil. Hned poté se škola Kamryn omluvila a sdělili jí, že do této školy samozřejmě může chodit i nadále. Spolužáci Kamryn neodsuzovali, ale dokonce jí chválili.

Nevědomost lidí a odsuzování

Někteří lidé vůbec netuší, čím si druzí prochází a jelikož se to netýká jich, dokáží být velmi zlí. Ti, kteří se léčí z rakoviny, prochází velmi složitým a těžkým obdobím a jsou upoutáni primárně na lůžko. Společnost by si měla uvědomit (stejně jako Kamryn), že tito pacienti se dostávají do kontaktu pouze s rodinou, lékaři a jen málo kdy i s přáteli. Díky tomu, že Kamryn udělala tento obrovský krok, aby Delaney pomohla, si možná hodně lidí uvědomí, jak je potřeba všechny pacienty podporovat v léčbě.

Jakými dalšími způsoby by lidé měli pomáhat pacientům s rakovinou?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství