Fena ušla 200 kilometrů, aby našla svou ztracenou majitelku. Ona ji však opustila záměrně

Než ji našli dobrovolníci z chovné stanice, měla za sebou přes dvě stě kilometrů divočinou, prázdný žaludek a rozedřené tlapky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé si zvířata v některých ohledech snad ani nezaslouží. Nezaslouží si jejich lásku, loajalitu a oddanost. Ukázkovým příkladem je příběh této statečné fenky. Bulmastifka jménem Maru měla pouhý rok, když se její majitelka rozhodla, že již není vítaná v její domácnosti. Pravděpodobně si uvědomila, že je na srst alergická, a psa posadila do vlaku směrem do jeho chovné stanice.

Uprostřed divočiny

Konkrétně šlo o transsibiřský vlak, takže pořádně dlouhá a spletitá cesta. Není známo, co původní majitelka Maru očekávala, vše však nevyšlo podle jejího plánu. Fena si totiž sama otevřela dveře tlačítkem na elektrické ovládání a z vlaku utekla. V tu chvíli se však osamocený pes ocitl uprostřed sibiřského lesa, tedy uprostřed hotové divočiny. Všude číhalo potenciální nebezpečí.

Na takovém místě byla Maru vydána napospas celému okolí. Obklopena divokými zvířaty a šelmami, jako jsou medvědi a vlci. Loajální fenka však před sebou viděla pouze jeden jediný cíl. A to dostat se zpět domů ke své majitelce. Bez ohledu na to, že byla cesta dlouhá celých dvě stě kilometrů. Muselo to pro ni být traumatizující. Byla zraněná, vystrašená a vyčerpaná.

Prázdný žaludek

Útěk fenky zaznamenal personál vlaku, který jej nahlásil chovné stanici. Její vedoucí následně zorganizovala záchrannou akci, jejímž cílem bylo Maru najít. Po necelých třech dnech byla spatřena v průmyslové oblasti poblíž domu své majitelky. Tam ji odchytili pracovníci chovné stanice: „Naštěstí nebyla zraněna ostatními zvířaty. Měla poškozené polštářky na nohou a prázdný žaludek.

cesta v lese me zi stromy iZdroj fotografie: Depositphotos

Majitelka stanice o incidentu řekla: „Jsem si jistá, že hledala svůj domov. Psi jsou na lidi velmi vázaní.“ V současnosti se fenka zotavuje v útulku. Jeho pracovníci vyjádřili nechuť k chování původních majitelů fenky. To oni ji totiž celému nebezpečí vystavili, ale nijak nepřiložili ruku k dílu. Přesto museli vědět, že pes není člověk, který sám přemýšlí a udělá, co se mu řekne.

Co byste vzkázali původní majitelce Maru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články