Ona je heterosexuál, on je gay: Neobvyklé manželství vzbuzuje v lidech stovky otázek. Jak takový vztah funguje?

Láska přijde, když ji nejméně očekáváme. To se stalo i dvěma mladým lidem, kteří se vzali a měli děti. Nic zvláštního, dokud muž neřekl své ženě o jeho tajemství.

i Zdroj fotografie: Matthew Hunt / Creative Commons / CC BY
                   

Příběh Matthewa Nielsona a Brynn Embley se začal psát téměř hned jak potkali. Oba hned cítili vzájemné sympatie, náklonnost a stejný vhled na svět. Chemie zafungovala okamžitě. Po několika dalších vydařených schůzkách se Matthew rozhodl jít s pravdou ven. „Jsem gay“. Tahle věta by dokázala zranit spoustu již zamilovaných žen. Brynn ale hned odpověděla, že jí to nevadí. Našla v něm totiž svou dokonalou spřízněnou duši.

Šťastná rodina

Po pouhých několika měsících měli svatbu v Utahu a nyní mají již dvě dcery – Guinevere a Amandine. Když se ale o mužově homosexualitě dozvěděli lidé z jejich okolí, byli velmi překvapení a někteří dokonce znechucení. Oproti tomu, a to je důležitější, nejbližší rodina a přátelé naprosto přijali jejich rozhodnutí, ač možná úplně nechápali, jak může takový pár vlastně fungovat. A ukázalo se, že stejně, jako kterýkoliv jiný pár.

V tomto vztahu zřejmě orientace nehraje žádnou roli. Pro Brynn je Matthew dokonalým mužem, partnerem, přítelem a jejich duševní propojení je vážně silné. To je něco záviděníhodného, neboť ne každému z nás se dostane tolik štěstí v nalezení té pravé lásky nebo spokojeného partnerství. I silná chemie mezi nimi funguje stále – Brynn se totiž vyjádřila, že jí její muž nikdy nemá dost, což bylo údajně to nejhezčí, co jí kdy řekl.

Smíšený, ale fungující vztah

Pod pojmem „smíšená“ rodina bychom si mohli představit rozvedené partnery, kteří teď tvoří rodinu i se svými dětmi. Nebo rodinu, jejíž účastníci jsou jiného etnika či náboženství. Nyní ale tento výraz znamená homo-heterosexuální rodina. Matthew a Brynn nedávno zahájili aktivitu na sociálních sítích, aby svým příběhem pomohli šířit osvětu, že smíšený vztah opravdu může fungovat a podpořili tak ty, kteří v tom ještě nemají jasno, či se bojí přiznat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matthew Nielson (@mgserengeti)

Sdílet tuto osvětu a svůj příběh, že plnohodnotný vztah může fungovat na vzájemné důvěře a lásce, s ostatními, vyžaduje odvahu. Ne každý je totiž připravený na něco, co je „jinak“. Někdy máme strach ze sebepřijetí, někdy z toho, jak nás přijmou ostatní. Důležité ale je, že tento sympatický pár má kuráž a pomáhá tak dalším si uvědomit, že každý může být šťastný. Bez ohledu na orientaci, národnost, vyznání, atd, protože láska přeci přenáší i hory..

Co si o takovémto typu partnerství myslíte?

Zdroj: Papilot
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články