Video: Skupina chlapců zachránila psa z vodního kanálu. Udělali ze sebe „lidský provaz“

Když viděli muže v nesnázích, bez otálení přispěchali na pomoc. Jsou důkazem, že dobří lidé ještě nevymřeli.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zvířata jsou těmi nejlepšími společníky pro lidi. Ať už jde o psy služební, speciálně vycvičené pomocníky pro osoby s postižením, nebo pátrací a záchranné, pro člověka mají nezastupitelnou roli. Mezi těmito čtyřnohými stvořeními a jejich páníčky vznikají ta nejsilnější pouta. Obě strany tohoto speciálního vztahu jsou pro záchranu svého druha schopny udělat vše.

Po krk ve vodě

Dvojice chlapců se zrovna procházela po nábřeží kanálu v Manchesteru. Jack Spencer a Ben Camphor byli zrovna na cestě ze školy. Oba studovali stejnou vysokou školu a spojovala je také společná trasa. Vtom si všimli muže, který zápasil s vodítkem. Nejprve ho viděli hodně z dálky. V tu chvíli ještě nebylo jasné, co se vlastně děje a do jaké situace se dostali.

Když přišli blíž, nezbývalo moc času nazbyt. Šlo doslova o vteřiny, které mohly pomoci. Pan Batu Akyol se snažil na nepříliš pevném vodítku udržet svého psa Sumaku. Ten spadl do vodního kanálu jménem Ancoats a nacházel se až po krk ve vodě. Pravděpodobně si během svého venkovního skotačení neuhlídal pevnou půdu pod nohama a najednou šlápnul do prázdna.

Vytvořili lidský řetěz

Studenti neváhali a vrhli se na domnělý výlov. Když si i ostatní kolemjdoucí všimli, o co se skupinka již tří mužů snaží, doplnili ji a domluvili se na vytvoření lidského řetězu. Tímto způsobem jednoho muže postupně spustili až k vodní hladině, aby psa vytáhnul. Ten po celou dobu zoufale vrtěl zadníma nohama a snažil se opřít o pevnou půdu. Příště bude určitě opatrnější.

Jakmile se Sumaka dostal na břeh, propukla všudypřítomná radost. V průběhu záchranné akce se zde shromáždil dav, který důležité operaci přihlížel. Na konci byla hlavní skupina odměněna bouřlivým potleskem a také vřelým poděkováním majitele psa. Sám přiznal, že by byl bez ostatních naprosto ztracený a nevěděl by, co dělat.

Jaké máte zkušenosti s takovými záchranami?

Zdroj: MyModernMet
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články