65letá žena si všimla, že se v zamrzlém jezeře někdo topí. Její pohotová reakce si zaslouží obdiv

Seniorka byla na běžné procházce se svými kamarádkami. Najednou si všimla, že se v jezeře něco pohybuje – a bojuje to o život. Její reakci obdivuje celý internet.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Galina Voskovykh (65) se v ohromné zimě vydala s přáteli na procházku. Společně šli kolem polozmrzlého jezera s kusy ledu. Když přišli blíž, Galina si všimla, že se mezi krami něco hýbe. Následně si všimla psa, který bojoval se zmrzlými částmi hladiny jezera. V tu chvíli neváhala a rozhodla se projevit svoji statečnost. Ukázala tak, že dokáže pomoci za každé situace, a to i v těch nejdrsnějších podmínkách.

Opravdová hrdinka

Incident se odehrál v Rusku, kde se teploty v zimě mohou pohybovat v rozmezí -20 až -25 °C. I přes tuto skutečnost žena projevila nebojácnost a rychle zareagovala. Všechno teplé oblečení předala kamarádkám a sama se bosýma nohama postavila do husté vrstvy sněhu. Hned potom vstoupila do vody a snažila se psa nahnat ke břehu. Naštěstí se jí nebál a spolupracoval. Poté ho jen vystrčila ven.

Galina projevuje skromnost

I když bychom tento čin mohli považovat za velmi odvážný, sama Galina to tak nevidí. „Nepovažuji se za hrdinku. Myslím, že by to udělal každý,“ řekla. Žena také přiznala, že v dané situaci neváhala a rozhodla se zareagovat okamžitě. To prokazuje její skromnost a lásku ke psům, jež by určitě nemuseli projevit všichni. Proto je důležité se o takových činech bavit a přiznat si, že občas zapomínáme na obyčejnou lidskost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Husky byl zraněn

Nikdo bohužel neví, čí tento husky byl. Působil ale přátelsky a na ostatní nevrčel. To znamená, že zřejmě někomu patřil a nejspíš utekl. A to tak nešťastně, že přitom spadl do jezera. Jak můžeme navíc vidět na přiloženém videu níže, nejspíš se při výstupu zranil, a tak potom nemohl došlápnout na zadní nohu. Z toho plyne, že je třeba své domácí mazlíčky bedlivě hlídat, aby se jim nic nestalo a podobným incidentům se předešlo.

Jak byste se v pohodné situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat