65letá žena si všimla, že se v zamrzlém jezeře někdo topí. Její pohotová reakce si zaslouží obdiv

Seniorka byla na běžné procházce se svými kamarádkami. Najednou si všimla, že se v jezeře něco pohybuje – a bojuje to o život. Její reakci obdivuje celý internet.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Galina Voskovykh (65) se v ohromné zimě vydala s přáteli na procházku. Společně šli kolem polozmrzlého jezera s kusy ledu. Když přišli blíž, Galina si všimla, že se mezi krami něco hýbe. Následně si všimla psa, který bojoval se zmrzlými částmi hladiny jezera. V tu chvíli neváhala a rozhodla se projevit svoji statečnost. Ukázala tak, že dokáže pomoci za každé situace, a to i v těch nejdrsnějších podmínkách.

Opravdová hrdinka

Incident se odehrál v Rusku, kde se teploty v zimě mohou pohybovat v rozmezí -20 až -25 °C. I přes tuto skutečnost žena projevila nebojácnost a rychle zareagovala. Všechno teplé oblečení předala kamarádkám a sama se bosýma nohama postavila do husté vrstvy sněhu. Hned potom vstoupila do vody a snažila se psa nahnat ke břehu. Naštěstí se jí nebál a spolupracoval. Poté ho jen vystrčila ven.

Galina projevuje skromnost

I když bychom tento čin mohli považovat za velmi odvážný, sama Galina to tak nevidí. „Nepovažuji se za hrdinku. Myslím, že by to udělal každý,“ řekla. Žena také přiznala, že v dané situaci neváhala a rozhodla se zareagovat okamžitě. To prokazuje její skromnost a lásku ke psům, jež by určitě nemuseli projevit všichni. Proto je důležité se o takových činech bavit a přiznat si, že občas zapomínáme na obyčejnou lidskost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Husky byl zraněn

Nikdo bohužel neví, čí tento husky byl. Působil ale přátelsky a na ostatní nevrčel. To znamená, že zřejmě někomu patřil a nejspíš utekl. A to tak nešťastně, že přitom spadl do jezera. Jak můžeme navíc vidět na přiloženém videu níže, nejspíš se při výstupu zranil, a tak potom nemohl došlápnout na zadní nohu. Z toho plyne, že je třeba své domácí mazlíčky bedlivě hlídat, aby se jim nic nestalo a podobným incidentům se předešlo.

Jak byste se v pohodné situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články