Když dostala příkaz k vystěhování, neviděla lepší možnost: Žena se vyhodila do vzduchu v domě plném koček

Scéna jako z akčního thrilleru se odehrála v americkém státě New Jersey. Desítky policistů a hasičů čekaly, co udělá zoufalá žena, která se odmítala vystěhovat z nájemního domu.

Hořící dům i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zoufalá žena, o jejíž vystěhování usiloval bývalý partner, se rozhodla vzít osud do vlastních rukou. Pravděpodobně se cítila být v bezvýchodné situaci a uchýlila se ke krajnímu řešení. V nájemním domě žila spolu s desítkami koček, o které se starala a hlídala je i sousedům. Když na její dveře zaklepali policisté, aby jí doručili příkaz k vystěhování, odmítla odejít a vyhrožovala jim, že vyhodí dům do povětří. Bezpečnostní mašinérie se dala do pohybu.

Městem otřásl ohlušující výbuch

V přilehlých ulicích města Roosevelt v americkém státě New Jersey se objevily vozy policie, zdravotnické služby i hasičů. Lidé z okolních nemovitostí museli být bleskurychle evakuováni. Nikdo nevěděl, co žena udělá. „Zaklepali na naše dveře. Díky bohu to bylo docela hlasité. Řekli nám, abychom opustili dům. Vyhrožovala prý bombou. Popadla jsem svého syna a rychle jsme odešli,“ vzpomíná na děsivé okamžiky sousedka Erin Lucaová.

Výhružky vystresované ženy brali policisté zjevně vážně. Krátce poté, co se jim podařilo všechny sousedy žijící v nejbližším okolí evakuovat, ozvala se ohlušující exploze. Ve vzduchu byl cítit plyn, který byl zřejmě příčinou výbuchu. Dům okamžitě zachvátily vysoko šlehající plameny. Dramatický incident, který se odehrál začátkem března, měl děsivou bilanci. Žena, která se odmítla vystěhovat, při něm zemřela.

V plamenech našla smrt žena i desítky koček

V plamenech našly smrt i desítky koček, které v tu dobu byly v domě. „Pracovala jako hlídačka domácích mazlíčků a postavila pro ně kočičí dům,“ řekla starostka města Peggy Malkinová. Sousedé, kteří sledovali, jak hasiči svádí nerovný boj s ohněm, uvedli, že bývalý přítel ženy se ji snažil vystěhovat z domu už několik let. Během pandemie koronaviru ale úřady příkaz k vystěhování pozastavily. Předloni ale znovu vešel v platnost.

Jenže žena odmítala dům opustit a zvířat, o něž se starala, přibývalo. Situace se pro majitele domu už zřejmě zdála být neúnosná, a navíc chtěl nemovitost prodat. Tlak na vystěhování ale skončil tragédií. V bezprostředně sousedícím domě žila dvaadvacet let Emma Quackenbushová. Když plameny začaly její domov olizovat, neubránila se slzám. Při požáru přišla o všechno. „Vypadá to, že můj dům je pryč. Stále stojí, ale nedá se v něm žít,“ nevěřícně kroutila hlavou sousedka.

Co si myslíte o jednání vystresované nájemnice?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články