Žili v harmonii desítky let. Když žena na stáří oslepla, udělal pro ni manžel gesto z opravdové lásky

Po ztrátě zraku ztratila také chuť k životu a k realizaci cestovních plánů. Její manžel se rozhodl, že jí už navždy vykouzlí úsměv na tváři.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Manželé pocházející z Japonska si vysnili svá důchodová léta jako čas strávený cestováním. Plánovali, jak navštíví všechna významná evropská města a podniknou cestu do Afriky. Společně všechny dovolené a cestovní plány sepsali a zorganizovali. Mysleli si, že je nemůže nic zastavit. Každým dnem se radovali z toho, že jsou stále blíže a blíže ke svému vysněnému důchodu.

Zákeřná cukrovka

Vše se změnilo ve chvíli, kdy paní Kuroki onemocněla diabetem a následně oslepla. Cukrovkou trpí značná část populace, ze začátku se nezdála jako překážka nebo vážný zdravotní problém. Dokonce ani lékaři nepočítali s její nástrahou v podobě ztráty zraku. Nedalo se nic dělat. Vše se událo velmi rychle a paní Kuroki byla postavena před hotovou věc.

Slepota ji naprosto zdeprimovala. Stáhla se do sebe. Pan Kuroki našel jednou všechny materiály a podklady k cestování v odpadu. Žena se navždy uchýlila do prostředí jejich domu. Myslela si, že ji již nic nečeká. Měla pocit, že má vše smysl jen tehdy, když to můžeme vidět, a tím pádem plnohodnotně prožít. Zavrhla jakékoliv manželovy zmínky o jejich původním plánu.

Plamenka šídlovitá

Pan Kuroki se rozhodl, že nenechá manželku v pochmurných myšlenkách. Nevěděl si rady, jak jí zlepšit náladu a celkový pohled na svět doma, tak se zaměřil na zahradu a venkovní prostředí. V zahradnictví objevil silně vonící květiny s názvem shibazakura, českým názvem plamenka šídlovitá. Kromě omamné vůně jej upoutala také jejich ostře růžová barva.

Za necelé dva roky jich vysadil na jejich zahradě přes dva tisíce. Plamenky zbarvily okolí domu do neonově růžové laviny. Paní Kuroki se zamilovala do jejich omamné vůně. Zahrada manželů se stala postupně senzací a turistickým cílem mnoha návštěvníků. Když byla navíc odhalena podstata masového vysazování těchto rostlinek, tak se stalo místo o to populárnějším.

Jak se vám líbí ostře růžový koberec z květin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články