Ženy by měly jezdit na dovolené se svými kamarádkami, prospějí tím svému zdraví a štěstí. Potvrdili psychologové a vědci

Když chcete vyrazit někam s kamarádkou, muži se na to většinou moc netváří. Ale všechny víme, že takový pokec s kamarádkou je někdy opravdu důležitý.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vezměte si dovolenou v práci, naplánujte si cestu, sbalte si kufry, protože se právě můžete nachystat na holčičí výlet. Pokud vám váš šéf nechce dát volno, vaše rodina a přítel protestují a váš pes na vás dělá psí oči a kňučí, řekněte jim všem, že to děláte pro své zdraví. Protože když tohle řeknete, tak určitě nebudete lhát. Vědci potvrdili, že když si jednou za čas oddychnete od každodenních povinností s vašimi přáteli, je to to nejlepší, co můžete udělat.

Psychologové se shodli na tom, že výlet s kamarádkou je vždy dobrý nápad

I přes to, že všichni určitě milujeme své rodiny, bylo prokázáno, že právě přátelství prodlužuje průměrnou délku života, snižuje riziko srdečních chorob a dokonce nám pomáhá lépe snášet bolest. A to je fakt! Díky přátelství se také cítíme skvěle.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přátelství v nás vyvolává hormon štěstí

V roce 2016 vědci zjistili, že setkání s přáteli zvyšuje produkci oxytocinu, což je hormon, který naše těla vytváří, když jsme šťastní. Oxytocin může lidi přimět, aby byly přátelštější, milejší a vstřícnější ve všech možných věcech a situacích. A to je někdy doopravdy dobré.

Nedostatek přátelství zvýšil riziko předčasného úmrtí

Lidé, kteří naopak nemají pevná přátelství, bývají často v depresích, a co je děsivější, častěji umírají v mladším věku. Studie zjistila, že nedostatek přátelství zvýšil riziko předčasného úmrtí až o 50%, což je přibližně stejný účinek jako při kouření 15 cigaret denně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je důležité mít kolem sebe kamarády a blízké

Mít přátele je dobré pro vaše zdraví, ale může být docela složité tato přátelství udržovat. Věkem se můžeme stěhovat, nebo zakládat rodinu a přátelství už jde prostě na druhou kolej. Bohužel, posílat každý rok na Vánoce přání, nebo mít se v přátelích na Facebooku nemusí stačit. A udržovat přátelství na dálku sice jde, ale je to hrozně složité.

Prostě jednou za čas si udělejte čas na svoje kamarádky, vyrazte na výlet a zavzpomínejte na to, jaké to bylo, když jste ještě neměly rodiny a jiné závazky. Uvidíte, že vám za to vaše tělo a zdraví poděkuje.

Zdroj: Southernliving

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články