16 žen v červených šatech vystoupilo na pódium a předvedlo něco, co žádný z diváků ještě neviděl

Na pódiu se nejprve objevilo šestnáct žen v červených šatech a čelenkách. Nikdo nevěděl, co si má vlastně myslet. Zanedlouho se však všem zatajil dech.

i Zdroj fotografie: S vědomím Russian folklore ensemble
                   

Šestnáct mladých žen připravilo taneční vystoupení, které jste ještě neviděli. Když diváci sledovali jejich pohyby, neměli slov a jen tleskali. Dívky jsou jako vznášející se víly. V krásných tradičních ruských šatech byl jejich vzhled dokonalý. Po shlédnutí záznamu tomu nebudete věřit, ale tanečnice se celou dobu drželi na nohou. Nepodpíral je žádný jiný systém. Takové umění se zjevně nenaučíte za den.

Ženevské divadlo Léman

Tyto dívky jsou součástí ruského tanečního souboru. Udržet vysokou úroveň této sestavy vyžaduje spoustu tréninku. Hudba odpovídá staré ruské lidové písni Byla bříza v poli. Sbor tentokrát zavítal do švýcarské Ženevy. Zde ženy předvedly své oslňující schopnosti v divadle Léman. Představení se konkrétně uskutečnilo v úterý čtvrtého prosince roku 2012 v osm hodin večer.

Začalo, dá se říci úvodním nástupem. Všech šestnáct účinkujících mělo totožný vzhled. Každá žena měla na hlavě červenou čelenku a vlasy sepnuté do culíku, který spadal na záda. Navíc byl na něm uvázán červený šátek. Kostým pokračoval bílou halenkou s dlouhými načechranými rukávy. Zbytek tvořily červené šaty s dlouhou a širokou sukní. Zajímavý je jeden detail, kterého si nikdo na první pohled nevšimne.

Zajímavý taneční prvek

Tím jsou předměty, které členky sboru drží v rukou. Každá z nich má v levé ruce větvičku listnatého stromu, zatímco v pravé šátek či kousek látky šedomodré barvy. Na úvod se sbor rozdělil do čtyř skupinek, kde se členky sobě navzájem uklonily. Jakmile začala hrát hudba, v každé skupince se vytvořilo kolečko, kolem kterého účinkující pomalu chodily. Tvář měly stále obrácenou do středu kruhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Následně se změnil rytmus hudby v mnohem rychlejší tempo. Svou roli v tanci dostaly v tuto chvíli již zmíněné předměty. Každá žena zvedla svou větvičku a šátek dala do polohy, jakoby jej nabízela divákům v hledišti. Skupinky se rozpustily a vznikl pouze jeden taneční kruh. To nejzajímavější přišlo však teď. Vypadalo to, že se členky sboru vznášejí! Diváci byli z toho pohledu u vytržení. Posuďte sami.

Jak se vám líbí vystoupení toho ruského tanečního sboru?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články