Čivava byla „kost a kůže“, když ji zachránci našli. Po ulici se sotva plazila

Nebohá čivava téměř nebyla schopna chůze. Její tělo bylo vyhublé, až jí byly vidět téměř všechny kosti v těle. Naštěstí ještě existují dobří lidé, kteří ji zachránili.

Detail hlavy bílé čivavy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud si člověk pořídí psa, zavazuje se tím, že se o něj bude starat a věnovat se mu. Poskytne mu střechu nad hlavou, jídlo, vodu a také lásku a tu nejlepší možnou péči. Pro mnoho lidí je jejich čtyřnohý mazlíček plnohodnotný člen rodiny. Avšak bohužel stále existují tací, kteří se o svého psa nestarají, nechají ho hladovět a nakonec se jej jednoduše zbaví někde na ulici nebo v lese. Naštěstí stále existují dobří lidé, kteří se za každou cenu snaží těmto nebohým zvířatům pomoci.

Díky svému odhodlání zachránila již mnoho psů

A přesně takový člověk je Suzette Hallová. Má velké srdce a její odhodlanost je neuvěřitelná. Díky ní se jí již podařilo zachránit obrovské množství toulavých a nemocných psů. Přestože je tato činnost často velmi nákladná, vždy se snaží udělat vše, aby se měla tato nebohá zvířata dobře. Nejenže je zachraňuje takřka ze spárů smrti, ale také jim poté zajistí veterinární péči a hledá nový milující domov.

Díky ní již mnoho opuštěných a toulavých psů našlo nového majitele. V některých případech je záchrana zvířete jednodušší, než se na první pohled zdá. Když jí pes sám a bez přemlouvání skočí do auta, je to ten nejlepší možný případ. Avšak často se stává, že se jí zvíře nedaří nalákat na nic, a to ani na jídlo, které očividně potřebuje. V takové situaci je nutná trpělivost a odhodlání, ani jedno Suzette nechybí.

Čivava byla vyhublá na kost

V případě maličké čivavy, které jsou Suzettinou srdcovou záležitostí, to bylo tak nějak napůl. Tato malá fenka se sotva plazila po ulici. Byla hodně vyhublá, člověk by jí snadno spočítal všechny kosti v těle. Dle svého stavu hledala pomoc velmi dlouho. Nikdo se ji však nesnažil zachránit. Naštěstí Suzettin kamarád, když nebohého psa viděl, okamžitě jednal. Zavolal jí a ona dorazila na místo nejrychleji, jak mohla. Čivava byla velmi vystrašená a bála se k člověku přiblížit. Šlo vidět, že má za sebou těžký život. Zatím se neví, kdo byl její původní majitel, ale hrozí mu stíhání za týrání zvířat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Suzette Hall (@logans_legacy29)

Naštěstí se ji však podařilo nalákat na voňavou dobrotu. Jelikož byl večer, veterinář měl zavřeno, a tak Suzette poprosila svou kamarádku o pomoc. Ta se bez váhání vyhublého pejska ujala a nechala si jej u sebe přes noc. Hned ráno si Suzette čivavu u své kamarádky vyzvedla a odvezla ji na veterinární kliniku. Tam jí byla poskytnuta ta nejlepší péče. Bude to dlouhá cesta, ale snad se fenka rychle zotaví a poputuje k novému majiteli, který jí dá lásku a péči, protože oboje si tato nebohá čivava zaslouží.

Co byste udělali s původním majitelem čivavy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články