Který motýl se vám líbí nejvíce? Zjistěte podle toho něco o svých zásadách a vztazích k lidem

Vyberte si motýla, jehož vzhled vás oslovuje nejvíce, a vyhledejte si, co vaše volba odhaluje o skrytých vlastnostech vaší duše. Dejte ale pozor, motýli nikdy nelžou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Motýl v antice symbolizoval lidskou duši. Bohyně Psýché byla tradičně zpodobňována s motýlími křídly. Není divu, tento pestrobarevný hmyz zvláštním způsobem ovlivňuje a zrcadlí naše emoce. Když se podíváte na pět fotografií různých druhů motýlů v úvodu a některý z nich vás zaujme více než jiní, vypovídá to cosi o tom, jací jste a jak se vztahujete ke světu. Vyhledejte si níže, co který motýl znamená.

Žlutooranžový motýl s tmavými okraji křídel

Stejně jako jsou ohraničena pestrobarevná křídla tohoto motýla tmavými okraji, tak je i vaše duše orámována řadou zásad a omezení. Pokud vás nejvíce zaujal tento motýl, je pro vás někdy obtížné vyjádřit své myšlenky a vyslovit je nahlas. Zdá se, že je ve vašem okolí někdo, kdo vás velmi často kritizuje a hodnotí jakékoliv vaše jednání.

Bleděmodrý motýl se zlatavými okraji křídel

Bledá barva křídel tohoto motýla je stejná jako rozptýlenost i sytost vaší mysli. Zdá se, že něco neustále poutá vaši pozornost a vyžaduje bezodkladné řešení, které je pro vás ale obtížné přijmout. Nacházíte se v problematické situaci a pro váš život je důležité přijít na její rozuzlení. Jinak stále budete v životě tak nějak napůl.

Oranžový motýl s mřížkovanými křídly

Cítíte se být vězněm životní situace, ve které se nacházíte. Nade vše je pro vás důležitá stabilita. Tak moc, že její hodnotu často až přeceňujete a bojíte se proto jakékoliv změny. Změna je ale život a je bezpodmínečně nutná pro rozvoj. Proto je pro vás teď ta pravá chvíle zkusit se oprostit od svých strachů, pustit se do neznáma a vyzkoušet něco nového.

iZdroj fotografie: Unsplash
Vyzkoušet něco nového a vědět, co chci, je důležité pro osobní rozvoj i kvalitní život

Temně modrozelený motýl

Tak temná, jako je barva křídel tohoto nádherného motýla, je i vaše duše, která ve svém skrytu udržuje nějaké tajemství. Možná se stydíte za něco, co jste udělali, nebo musíte o něčem mlčet, což vás přivádí k šílenství a svazuje to vaši duši. Pokud chcete žít plnohodnotný život a má-li mít vaše budoucnost smysl, budete muset toto tajemství odhalit a vzít mu tak jeho moc.

Zářivě tmavomodrý motýl

Jestliže jste si zvolili právě tohoto motýla, protože vás oslovuje ze všech nejvíc, značí to vaši bláznivou zamilovanost, kterou však odmítáte dotyčné osobě přiznat. Intenzita vašich emocí a neschopnost o nich mluvit, či je převést do praxe ale svazuje vaši duši, která je lapená jako motýl v síti. Buďte proto odvážní a otevření světu. Pouze tehdy vás potká štěstí, jež si zasloužíte.

Kterých slabostí jste si sami u sebe vědomi?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články