Vyberte jeden z nabízených klíčů a odemkněte kousek svého podvědomí. Co v sobě doopravdy skrýváte?

Osobnost každého člověka je unikátní a neopakovatelná. V případě, že byste si chtěli lépe porozumět, zkuste jednoduchý test, kdy vyberete jeden z šesti nabízených klíčů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk má svou osobnost. V rámci psychologie ji řada definuje celá řada odborníků. Ačkoliv každý z nich volí jiná slova, shodují se na základních charakteristikách. Osobnost je tedy určitá soustava vlastností (biologických, psychologických a sociálních), které tvoří homogenní celek. Člověk pak za pomoci těchto vlastností interaguje se svým prostředím a ostatními lidmi. Pokud chcete poodkrýt charakteristiky své osobnosti, udělejte si jednoduchý preferenční test a vyberte si jeden z šesti nabízených klíčů na úvodním obrázku.

První klíč zleva poukazuje na vaši veselost

Zvolili jste první klíč zleva? V tom případě oplýváte veselou a optimistickou osobností, která vždy vidí svět z té lepší strany. Máte sklony být velmi energičtí a urputní, pokud se snažíte dosáhnout svého vysněného cíle. Protože jste vcelku houževnatí, málokdy vás něco či někdo zlomí. Ovšem v případě, že se vaše plány zhroutí, chvíli vám trvá, než se ze zklamání tzv. oklepete.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhý klíč zleva symbolizuje racionalitu

Pokud jste si vybrali druhý klíč zleva, jste s nejvyšší pravděpodobností racionální osobnost. Téměř nikdy vás není možné potkat s hlavou v oblacích, naopak jste schopni rychle zanalyzovat a pochopit nejrůznější situace. Ve svém životě máte tendenci usilovat o pevné zázemí, přičemž jste velmi odhodlaní ho dosáhnout. Nicméně i vy potřebujete cítit ve svém partnerovi oporu.

Třetí klíč zleva si vybírají kreativci

Učaroval vám třetí klíč zleva? Váš výběr ukazuje na vaši nápaditou a originální osobnost. Lidé jako vy bývají často činní v umělecké sféře. Oplýváte vysokým sebevědomím a příliš nedbáte na mínění svého okolí. Rádi vystupujete z davu a volíte pro to všechny možné prostředky. Případné označení za výstředního a podivného člověka berete s nadhledem a o lidech, kteří to pronesli, si myslíte své. Měnit se kvůli nim určitě nebudete.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Třetí klíč zprava si volí beznadějní romantici

Pokud jste pomyslně sáhli po třetím klíči zprava, budete nenapravitelní romantici. Hlavním rysem vaší osobnosti je věrnost a přesvědčení, že každý si zaslouží ještě další šanci. Máte tendenci setrvávat v zaměstnání a ve vztazích (jak partnerských, tak přátelských) i v případě, že již dlouho nejsou vyhovující. Ze všech sil se snažíte, aby „vše dobře dopadlo a všichni byli šťastní“.

Druhý klíč zprava poukazuje na vaši důvěřivost

Zvolili jste si druhý klíč zprava? Volba tohoto klíče ukazuje na vaši bezmeznou důvěřivost. Ačkoliv vás tento charakterový rys nejednou postavil před velké zklamání, stále se snažíte lidem věřit. V tom vám pomáhá vaše odhodlání a nekonečné množství energie a elánu, jimiž oplýváte. Vpřed vás také žene touha mít pravdu a neprohrávat, což vlastně ani příliš neumíte.


iZdroj fotografie: Depositphotos

První klíč zprava značí charismatickou osobnost

Nemůžete odtrhnout oči od prvního klíče zprava? Tato volba ukazuje, že máte velmi charismatickou osobnost. Svému okolí jste schopni okamžitě učarovat, v čemž vám jistě pomáhá i vaše schopnost uvažovat inovativně a být přesvědčiví. I přesto, že přitahujete nebývalý zájem okolí, snažíte se být nezávislí a samostatní. Silným emocím se snažíte vyhnout z obavy, že by vás učinily zranitelnými. Poznali jste se v některé z charakteristik?

Zdroj: Buzz Feed

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 697 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná